'Start Tour de France 2023 in Bilbao'
BILBAO (ANP) - De Tour de France van 2023 gaat van start in de Spaanse stad Bilbao. Volgens lokale media wordt dat een dezer dagen bekendgemaakt. De krant El Correo weet te melden dat de Baskische stad de eerste twee etappes van de belangrijkste wielerkoers ter wereld zal huisvesten, inclusief het zogenoemde Grand Départ.
Volgens die krant zijn de onderhandelingen met Tourorganisator ASO al in 2016 begonnen en is er nu overeenstemming dat de Franse rittenkoers voor het eerst sinds 1992 terugkeert in Spaans Baskenland. Toen startte de Tour in San Sebastian met een proloog die door de Spanjaard Miguel Indurain werd gewonnen.
De Tour de France van dit jaar zou in Kopenhagen beginnen. Maar nadat het EK voetbal werd verplaatst naar komende zomer en de Deense hoofdstad een van de speelsteden is, moest het Grand Départ elders worden gehouden. Gekozen werd voor het Franse Brest. Volgend jaar begint de Tour wel in Kopenhagen en wordt er drie dagen in Denemarken gefietst.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
15 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
16 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
17 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
17 uur geleden