Starmer voor het eerst sinds premierschap afgereisd naar Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is afgereisd naar Oekraïne. Hij bezocht het land eerder al toen hij in de oppositie zat, maar was sinds zijn aantreden als regeringsleider in juli vorig jaar nog niet naar Oekraïne gegaan.
Starmer is in Kyiv voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hun landen gaan een partnerschap van honderd jaar aan op het gebied van veiligheid, wetenschap en cultuur. Dit partnerschap is volgens Starmer een belofte dat de Britten er voor de Oekraïners zijn. "Niet alleen vandaag of morgen, maar voor honderd jaar. Lang nadat deze oorlog voorbij is en Oekraïne weer vrij en welvarend is", aldus Starmer op X.
De premier deelde op het platform ook een foto van zijn aankomst op een treinstation in Kyiv. Het Verenigd Koninkrijk is een belangrijke bondgenoot van Oekraïne sinds Rusland dat land in februari 2022 binnenviel. De Britten hebben de Oekraïners sindsdien gesteund met 12,8 miljard pond (bijna 15,2 miljard euro). Dit geld is gebruikt voor militaire bijstand, hulpverlening en ondersteuning van de energie-infrastructuur.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou zegt maatregelen te nemen tegen Finland nu dat land kernwapens op zijn grondgebied niet langer uitsluit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Moskou overgaat op "politieke en militair-technische maatregelen".
12 minuten geledenBONN (ANP) - De luchtkwaliteit in Europa is vorig jaar opnieuw verbeterd, concludeert de Europese klimaatdienst Copernicus. Sinds 2015 is de uitstoot van zwaveloxiden en stikstofoxiden jaarlijks met zo'n 3 tot 5 procent afgenomen, vooral doordat het wegverkeer en de industrie minder zijn gaan uitstoten. Volgens Copernicus blijkt hieruit dat Europese regelgeving en technologische verbeteringen vruchten afwerpen.
17 minuten geledenSTADE (ANP/DPA/RTR) - Bij een schietpartij in Stade in het noorden van Duitsland zijn vijf doden gevallen, meldt de politie. Een mannelijke verdachte is aangehouden. Een motief is nog niet bekend.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS en Iran ontmoeten elkaar dinsdag in de Qatarese hoofdstad Doha, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump heeft Iran om een ontmoeting gevraagd.
44 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De Britse parlementariër Andy Burnham, die de nieuwe premier wil worden, heeft in een eerste grote toespraak zijn visie voor het land gedeeld. Hij vertelde daarin de macht en middelen meer over het land te willen verspreiden. Als onderdeel daarvan wil hij een premierskantoor openen in Manchester, waar hij tot voor kort burgemeester was.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent berichten dat er deze week technisch overleg zal plaatsvinden met de Verenigde Staten. De onderminister van Buitenlandse Zaken, Kazem Gharibabadi, meldt volgens het Iraanse persbureau Tasnim dat er geen onderhandelingen zijn gepland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt geplande nieuwe grote marineschepen en kiest voor moederschepen voor onbemande vaartuigen. De marine wilde verouderde torpedobootjagers vervangen door nieuwe, maar denkt nu met zeedrones voor hetzelfde geld meer te kunnen uitrichten.
2 uur geleden