Starmer voor het eerst sinds premierschap afgereisd naar Oekraïne
KYIV (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is afgereisd naar Oekraïne. Hij bezocht het land eerder al toen hij in de oppositie zat, maar was sinds zijn aantreden als regeringsleider in juli vorig jaar nog niet naar Oekraïne gegaan.
Starmer is in Kyiv voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hun landen gaan een partnerschap van honderd jaar aan op het gebied van veiligheid, wetenschap en cultuur. Dit partnerschap is volgens Starmer een belofte dat de Britten er voor de Oekraïners zijn. "Niet alleen vandaag of morgen, maar voor honderd jaar. Lang nadat deze oorlog voorbij is en Oekraïne weer vrij en welvarend is", aldus Starmer op X.
De premier deelde op het platform ook een foto van zijn aankomst op een treinstation in Kyiv. Het Verenigd Koninkrijk is een belangrijke bondgenoot van Oekraïne sinds Rusland dat land in februari 2022 binnenviel. De Britten hebben de Oekraïners sindsdien gesteund met 12,8 miljard pond (bijna 15,2 miljard euro). Dit geld is gebruikt voor militaire bijstand, hulpverlening en ondersteuning van de energie-infrastructuur.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
8 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
8 uur geleden