Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer voor het eerst sinds premierschap afgereisd naar Oekraïne

Starmer voor het eerst sinds premierschap afgereisd naar Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is afgereisd naar Oekraïne. Hij bezocht het land eerder al toen hij in de oppositie zat, maar was sinds zijn aantreden als regeringsleider in juli vorig jaar nog niet naar Oekraïne gegaan.

Starmer is in Kyiv voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hun landen gaan een partnerschap van honderd jaar aan op het gebied van veiligheid, wetenschap en cultuur. Dit partnerschap is volgens Starmer een belofte dat de Britten er voor de Oekraïners zijn. "Niet alleen vandaag of morgen, maar voor honderd jaar. Lang nadat deze oorlog voorbij is en Oekraïne weer vrij en welvarend is", aldus Starmer op X.

De premier deelde op het platform ook een foto van zijn aankomst op een treinstation in Kyiv. Het Verenigd Koninkrijk is een belangrijke bondgenoot van Oekraïne sinds Rusland dat land in februari 2022 binnenviel. De Britten hebben de Oekraïners sindsdien gesteund met 12,8 miljard pond (bijna 15,2 miljard euro). Dit geld is gebruikt voor militaire bijstand, hulpverlening en ondersteuning van de energie-infrastructuur.

Meer uit Buitenland

Macron ontvangt Abbas, Israël boos

PARIJS (ANP) - Twee maanden na de Franse erkenning van de Palestijnse staat heeft de Franse president Emmanuel Macron de president van de Palestijnse Autoriteit Mahmoud Abbas ontvangen. Belangrijkste gespreksonderwerp in Parijs was de "volledige uitvoering" van het staakt-het-vuren dat sinds een maand van kracht is in de Palestijnse Gazastrook. Israël uitte vooraf kritiek op de ontmoeting.

38 minuten geleden
Iran meldt ontmanteling Amerikaans-Israëlisch spionagenetwerk

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt een spionagenetwerk te hebben ontmanteld dat banden had met Israëlische en Amerikaanse inlichtingendiensten. De melding komt enkele maanden na een korte oorlog tussen het regime in Teheran en zijn aartsvijanden Israël en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Newsom haalt uit naar Trump die uit klimaatakkoord is gestapt

BELÉM (ANP/AFP) - Het is afschuwelijk dat de Amerikaanse president Donald Trump tot twee keer toe uit het Klimaatakkoord van Parijs is gestapt. Dat zei de gouverneur van Californië Gavin Newsom dinsdag bij de klimaattop in het Braziliaanse Belém. "Donald Trump blijft hardnekkig vasthouden aan domme beslissingen."

2 uur geleden
VN-rapport: veel meer koeling nodig, verduurzaming noodzakelijk

BELÉM (ANP) - Doordat het steeds warmer wordt op aarde, explodeert de vraag naar koeling. VN-milieorganisatie UNEP voorziet tot 2050 een verdrievoudiging en pleit in een dinsdag op de klimaattop gepresenteerd rapport voor een zo duurzaam mogelijke aanpak. Met een slimme combinatie van maatregelen moet het volgens de opstellers mogelijk zijn om zo'n tweederde van de CO2-uitstoot door koeling te vermijden. Als de energiesector snel verduurzaamt, kan dat percentage nog hoger worden.

4 uur geleden
Burgemeester Istanbul riskeert meer dan 2000 jaar cel

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Turkse Openbaar Ministerie heeft 142 aanklachten ingediend tegen de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu. Hij riskeert daarmee meer dan 2000 jaar cel.

4 uur geleden
EU overweegt nieuwe inlichtingendienst om geopolitieke spanningen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie overweegt het oprichten van een nieuw soort inlichtingendienst vanwege de huidige geopolitieke spanningen. Dat laat een woordvoerder weten na berichtgeving van onder meer de Financial Times. De Commissie zit nog in de verkenningsfase over zo'n veiligheidsdienst, benadrukt de woordvoerder.

4 uur geleden
Weer demonstratie in Belgrado tegen komst Trump Tower

BELGRADO (ANP/BLOOMBERG) - In Servië houden de protesten aan tegen de geplande komst van een Trump Tower. Duizenden mensen demonstreerden bij de locatie in Belgrado van het bouwproject, blijkt uit beelden van lokale media. Het complex moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier dat in 1999 werd gebombardeerd door de NAVO. Tegenstanders vinden dat die plek als cultureel erfgoed beschermd moet worden.

4 uur geleden