Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer: VK blijft kalm in reactie op tarieven VS

Starmer: VK blijft kalm in reactie op tarieven VS

LONDEN (ANP) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd gaan "duidelijk economische gevolgen hebben" voor het Verenigd Koninkrijk. Dat zei de Britse premier Keir Starmer donderdagochtend tegen zakelijke leiders in Londen als reactie op het aangekondigde tarief van 10 procent op goederen uit het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC.

De Britse overheid houdt het hoofd koel, stelt Starmer. "Gisteravond handelde de president van de Verenigde Staten in het belang van zijn land en dat is zijn mandaat. Vandaag zal ik handelen in het belang van Groot-Brittannië met het mijne." In een handelsoorlog wint niemand en dat is daarom ook niet in het nationale belang van het land, benadrukt de Britse premier.

Trump heeft beslist dat het Verenigd Koninkrijk een van de landen is die te maken krijgt met het laagste importtarief dat de Verenigde Staten hebben aangekondigd. Een heleboel andere landen wachten hogere heffingen.

Handelsdeal

Een van de belangrijkste zorgen van de Britse overheid is de impact van de heffingen op de auto-industrie, stelt de Britse handelsminister Jonathan Reynolds. De autobranche wordt geraakt door een tarief van 25 procent. Die heffingen zijn volgens hem "niet nodig" en het land probeert te onderhandelen om ze ongedaan te krijgen.

Reynolds zei ook dat hij vertrouwen houdt dat het Verenigd Koninkrijk tot een handelsdeal kan komen met de VS.

Meer uit Financieel

Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

40 minuten geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

1 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

2 uur geleden
Bitcoin daalt voor vijfde dag op rij na verkoop 32 bitcoins

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.

3 uur geleden
173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

4 uur geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

4 uur geleden