Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer presenteert plannen Labour: we willen mandaat voor groei

Starmer presenteert plannen Labour: we willen mandaat voor groei

LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij heeft minder dan een maand voor de parlementsverkiezingen een nieuw partijprogramma gepresenteerd. Partijleider Keir Starmer benadrukte bij de presentatie in Greater Manchester dat stabiliteit en economische groei speerpunten zijn voor zijn linkse partij. "Zorgen voor welvaart heeft voor ons de hoogste prioriteit."

Labour gaat in aanloop naar de verkiezingen ruim aan kop in de peilingen. Dat betekent dat Starmer (61) kans maakt om de eerste Labourpremier te worden sinds Gordon Brown, die tot 2010 aan de macht was. Hij moet zich verdedigen tegen aanvallen van huidig premier Rishi Sunak, die zijn rivaal ervan beschuldigt geen duidelijk plan voor de toekomst te hebben en belastingen te willen verhogen.

Starmer beloofde donderdag de inkomstenbelasting niet te verhogen en probeerde kiezers ervan te verzekeren dat de economie bij hem in goede handen is. Hij zei dat het verkiezingsprogramma een solide langetermijnplan biedt. Plannen voor overheidsuitgaven zullen zorgen dat belastingen en inflatie laag blijven, verzekerde hij zijn toehoorders.

Munitie

Volgens Starmer moet het land opnieuw worden opgebouwd na veertien jaar conservatieve regeringen. "Er moeten nieuwe keuzes worden gemaakt op het gebied van economische groei", zei de Labourleider, die betoogde dat veel hardwerkende burgers onvoldoende profiteren van het huidige systeem. "Dat is het mandaat waar we bij deze verkiezing om vragen. Een mandaat om voor economische groei te zorgen."

De presentatie van het partijprogramma wordt gezien als een cruciaal moment in aanloop naar de verkiezingen. Labour staat in peilingen op ongeveer 43 procent, terwijl de conservatieven van Sunak blijven steken op circa 22 procent. Starmer moet die voorsprong zien te behouden tot de Britten op 4 juli gaan stemmen. Nieuwe plannen kunnen zijn tegenstanders munitie geven.

Betoger

De Labourleider wil onder meer een staatsbedrijf dat zich bezighoudt met groene energie. Dat moet elektriciteit goedkoper maken en het land onafhankelijk van buitenlandse leveranciers. Starmer wil zich ook inzetten voor kortere wachtlijsten in de zorg en beloofde nieuwe maatregelen tegen mensensmokkel.

De speech werd kort verstoord door een betoger, volgens Britse media een klimaatactiviste. Zij riep vanuit de zaal dat de partij geen echte verandering biedt en feitelijk het beleid van de conservatieven voortzet. Starmer zei daarop dat Labour al jaren geen protestpartij meer is. "We willen nu een partij worden met macht."

Meer uit Buitenland

Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

2 minuten geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

34 minuten geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

1 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

1 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

1 uur geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

1 uur geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

2 uur geleden