Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer: heffing VS op Brits staal naar nul, autotarief verlaagd

Starmer: heffing VS op Brits staal naar nul, autotarief verlaagd

SOLIHULL (ANP) - De Verenigde Staten hebben de heffingen op Brits staal en aluminium geschrapt, zei premier Keir Starmer van het Verenigd Koninkrijk. Ook gaan de Amerikaanse heffingen op Britse auto's sterk omlaag, zei hij over een handelsdeal met Donald Trump.

Starmer maakte de details van de overeenkomst bekend in de grootste autofabriek van het Verenigd Koninkrijk, van Jaguar Land Rover. De belasting op Britse auto's die naar de VS worden geëxporteerd wordt voor 100.000 auto's per jaar verlaagd van 27,5 procent naar 10 procent.

Trump voerde ook importheffingen van 25 procent in op al het staal en aluminium uit het buitenland. Voor het Verenigd Koninkrijk is dat tarief nu verlaagd naar nul, zei hij tijdens de persconferentie.

Britse kwaliteitseisen

De Amerikaanse markt is belangrijk voor Britse autofabrikanten. Het Verenigd Koninkrijk exporteerde vorig jaar voor 9 miljard pond aan auto's naar de VS, waarmee het na de Europese Unie de belangrijkste afzetmarkt is voor de Britse auto-industrie.

De premier bevestigde ook dat beide landen hun markten voor rundvlees openen, maar er wordt volgens hem niet gemorreld aan Britse kwaliteitseisen. Boeren uit het Verenigd Koninkrijk kunnen jaarlijks tot 13.000 ton rundvlees naar de VS exporteren zonder heffingen.

Importheffingen

De Britse regering benadrukte dat het om een beginpunt voor verdere onderhandelingen ging. Zo handhaven de Amerikanen een algehele heffing van 10 procent op de meeste Britse producten. Op de vraag van een journalist of de Britten er niet alsnog slechter voorstaan dan voordat Trump extra importheffingen invoerde, zei hij: "Je moet je afvragen of het beter is dan waar we gisteren stonden."

Starmer beweerde ook dat de deal duizenden banen redt. Om die reden benaderde hij Trump liever met pragmatisme dan met getergde reacties op Amerikaanse importheffingen, zei hij.

Digitale diensten

Een belasting op digitale diensten in het Verenigd Koninkrijk blijft bestaan. Het gaat om een taks van 2 procent op de omzet die Google, Facebook en Amazon bijvoorbeeld behalen met hun zoekmachines, sociale media en webshops. Trump is altijd fel tegenstander geweest omdat dit vooral Amerikaanse bedrijven raakt. De twee landen hebben wel toegezegd te onderhandelen over een "digitale handelsovereenkomst".

Meer uit Financieel

Bloomberg: moeder British Airways bestelt 30 Boeing-vliegtuigen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - IAG, het moederconcern van onder meer British Airways en Iberia, gaat ongeveer dertig vliegtuigen van het type 787 Dreamliner kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Ook zou IAG een optie nemen om meer toestellen te kunnen kopen van Boeing.

1 uur geleden
AEX sluit boven 900 punten door Brits-Amerikaanse handelsdeal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten gesloten. De beurshandel kreeg steun van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens president Donald Trump heeft het Verenigd Koninkrijk toegezegd meer Amerikaanse landbouwproducten zoals rundvlees toe te laten.

4 uur geleden
Trump: Britten laten meer Amerikaanse landbouwproducten toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het Verenigd Koninkrijk heeft toegezegd meer landbouwproducten uit de Verenigde Staten toe te laten. Het gaat onder andere om rundvlees, zei hij tijdens een persmoment waarin hij een handelsdeal met de Britten aankondigde. Daarnaast opent het Verenigd Koninkrijk de markt verder voor ethanol en machines uit de VS, zei Trump.

4 uur geleden
Wall Street hoger in afwachting Brits-Amerikaanse handelsdeal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag verder omhoog door de hoop op een mogelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump, die later op de dag een persbijeenkomst houdt, zal de deal de relatie tussen de twee landen "jarenlang verstevigen". Het Verenigd Koninkrijk is het eerste land dat een handelsdeal sluit met de VS en volgens Trump zullen "meerdere deals" volgen.

5 uur geleden
Nutreco bevestigt boekhoudprobleem bij Ecuadoraanse tak

AMERSFOORT (ANP) - Nutreco, in handen van familiebedrijf SHV, heeft bevestigd dat het te kampen heeft gehad met een ernstig boekhoudprobleem bij de Ecuadoraanse tak van het diervoederbedrijf. "In 2023 ontdekten we een boekhoudkundige onregelmatigheid in onze activiteiten in Ecuador. Na deze ontdekking hebben we direct en doortastend opgetreden en de kwestie grondig onderzocht", zegt een woordvoerster na eerdere berichtgeving door Follow the Money.

6 uur geleden
Bill Gates wil komende twintig jaar fortuin weggeven

LONDEN (ANP) - Bill Gates heeft aangekondigd dat hij de komende twintig jaar bijna zijn volledige fortuin gaat weggeven. De voormalige rijkste man ter wereld verwacht dat via zijn stichting nog eens 200 miljard dollar (176 miljard euro) naar de armste mensen in de wereld gaat. De Gates Foundation wordt daarna op 31 december 2045 opgeheven.

6 uur geleden
Bitcoin nadert 100.000 dollar door optimisme over deal VS-VK

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin nadert voor het eerst sinds februari weer de 100.000 dollar. Dat is te danken aan de verwachting dat de Amerikaanse president Donald Trump een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk zal aankondigen.

7 uur geleden