Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden
LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
Starmer stond onder druk vanwege zijn benoeming van oud-minister Peter Mandelson in 2024 tot ambassadeur, hoewel zijn kantoor ervan op de hoogte was dat die banden had onderhouden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
Onder anderen minister van Volksgezondheid Wes Streeting en voormalig vicepremier Angela Rayner, die beiden worden beschouwd als logische kandidaten om Starmer op te volgen, spraken hun steun uit. Hetzelfde deden vicepremier David Lammy, minister van Financiën Rachel Reeves, minister van Defensie John Healey en minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood.
Eerder had Starmer laten weten dat hij niet van plan is af te treden. De premier spreekt later maandag de leden van de Labour-fractie in het parlement toe.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
41 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
3 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
5 uur geleden