Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer hebben hun handtekening gezet onder een honderd jaar durend partnerschap tussen hun landen op onder meer militair, wetenschappelijk en cultureel gebied. De Britten willen hiermee laten zien dat zij de Oekraïners tijdens en na de oorlog steunen.
Starmer noemt het een "baanbrekende overeenkomst". "De allereerste in zijn soort, een nieuw partnerschap tussen het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne dat de enorme verbondenheid tussen onze twee landen weerspiegelt", aldus de premier tegen verslaggevers in Kyiv. Beide leiders benadrukken dat de banden tussen de twee landen hechter zijn dan ooit.
Starmer is voor het eerst in Oekraïne sinds hij juli vorig jaar premier werd. Hij was eerder al wel als oppositiefiguur op bezoek geweest. In de Oekraïense hoofdstad ging na Starmers aankomst het luchtalarm af. Volgens Oekraïense functionarissen was er een vijandige drone waargenomen. Die meldden geen slachtoffers, alleen een beschadigde auto door neerkomend puin. De luchtverdediging werd ingezet om de aanval af te slaan.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
7 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
8 uur geleden