Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap

Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer hebben hun handtekening gezet onder een honderd jaar durend partnerschap tussen hun landen op onder meer militair, wetenschappelijk en cultureel gebied. De Britten willen hiermee laten zien dat zij de Oekraïners tijdens en na de oorlog steunen.

Starmer noemt het een "baanbrekende overeenkomst". "De allereerste in zijn soort, een nieuw partnerschap tussen het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne dat de enorme verbondenheid tussen onze twee landen weerspiegelt", aldus de premier tegen verslaggevers in Kyiv. Beide leiders benadrukken dat de banden tussen de twee landen hechter zijn dan ooit.

Starmer is voor het eerst in Oekraïne sinds hij juli vorig jaar premier werd. Hij was eerder al wel als oppositiefiguur op bezoek geweest. In de Oekraïense hoofdstad ging na Starmers aankomst het luchtalarm af. Volgens Oekraïense functionarissen was er een vijandige drone waargenomen. Die meldden geen slachtoffers, alleen een beschadigde auto door neerkomend puin. De luchtverdediging werd ingezet om de aanval af te slaan.

Meer uit Buitenland

Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

17 minuten geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

58 minuten geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

1 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

2 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

2 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

3 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

3 uur geleden