Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap

Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer hebben hun handtekening gezet onder een honderd jaar durend partnerschap tussen hun landen op onder meer militair, wetenschappelijk en cultureel gebied. De Britten willen hiermee laten zien dat zij de Oekraïners tijdens en na de oorlog steunen.

Starmer noemt het een "baanbrekende overeenkomst". "De allereerste in zijn soort, een nieuw partnerschap tussen het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne dat de enorme verbondenheid tussen onze twee landen weerspiegelt", aldus de premier tegen verslaggevers in Kyiv. Beide leiders benadrukken dat de banden tussen de twee landen hechter zijn dan ooit.

Starmer is voor het eerst in Oekraïne sinds hij juli vorig jaar premier werd. Hij was eerder al wel als oppositiefiguur op bezoek geweest. In de Oekraïense hoofdstad ging na Starmers aankomst het luchtalarm af. Volgens Oekraïense functionarissen was er een vijandige drone waargenomen. Die meldden geen slachtoffers, alleen een beschadigde auto door neerkomend puin. De luchtverdediging werd ingezet om de aanval af te slaan.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

6 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

7 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

7 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

9 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

9 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

9 uur geleden