Starmer en Zelensky ondertekenen 100-jarig partnerschap
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer hebben hun handtekening gezet onder een honderd jaar durend partnerschap tussen hun landen op onder meer militair, wetenschappelijk en cultureel gebied. De Britten willen hiermee laten zien dat zij de Oekraïners tijdens en na de oorlog steunen.
Starmer noemt het een "baanbrekende overeenkomst". "De allereerste in zijn soort, een nieuw partnerschap tussen het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne dat de enorme verbondenheid tussen onze twee landen weerspiegelt", aldus de premier tegen verslaggevers in Kyiv. Beide leiders benadrukken dat de banden tussen de twee landen hechter zijn dan ooit.
Starmer is voor het eerst in Oekraïne sinds hij juli vorig jaar premier werd. Hij was eerder al wel als oppositiefiguur op bezoek geweest. In de Oekraïense hoofdstad ging na Starmers aankomst het luchtalarm af. Volgens Oekraïense functionarissen was er een vijandige drone waargenomen. Die meldden geen slachtoffers, alleen een beschadigde auto door neerkomend puin. De luchtverdediging werd ingezet om de aanval af te slaan.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
4 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
10 uur geleden