Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer en Biden houden eerste overleg over Oekraïne en Gaza

Starmer en Biden houden eerste overleg over Oekraïne en Gaza

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Britse premier Keir Starmer heeft aan de zijlijn van de NAVO-top in Washington zijn eerste ontmoeting gehad met de Amerikaanse president Joe Biden. Ze spraken over Oekraïne en de Gazastrook.

"Ze waren het erover eens dat er alles aan gedaan moet worden om Oekraïne te steunen en ervoor te zorgen dat agressors zoals Poetin niet winnen", meldt Starmers woordvoerder. Starmer en Biden zeiden over de oorlog in de Gazastrook dat ze voorstander zijn van een onmiddellijk staakt-het-vuren om de laatste gijzelaars vrij te krijgen. Ook zijn ze voor toelating van humanitaire hulp tot het Palestijnse gebied en stappen richting een tweestatenoplossing.

Het Witte Huis meldt dat de leiders uitkijken naar een verdieping van de Amerikaans-Britse samenwerking op het gebied van economie en klimaat. Ook heeft Biden Starmer nogmaals gefeliciteerd met zijn benoeming tot premier. Starmers partij Labour won de Britse parlementsverkiezingen vorige week met een absolute meerderheid van de zetels.

Donderdag is de laatste dag van de NAVO-top. De lidstaten praten opnieuw met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De NAVO-landen hebben in Washington al toezeggingen gedaan over militaire steun aan Oekraïne. Ook hebben ze besloten dat de weg van Oekraïne naar het NAVO-lidmaatschap "onomkeerbaar" is.

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

3 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

6 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

7 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

9 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

11 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

12 uur geleden