
Starmer en Biden houden eerste overleg over Oekraïne en Gaza
WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Britse premier Keir Starmer heeft aan de zijlijn van de NAVO-top in Washington zijn eerste ontmoeting gehad met de Amerikaanse president Joe Biden. Ze spraken over Oekraïne en de Gazastrook.
"Ze waren het erover eens dat er alles aan gedaan moet worden om Oekraïne te steunen en ervoor te zorgen dat agressors zoals Poetin niet winnen", meldt Starmers woordvoerder. Starmer en Biden zeiden over de oorlog in de Gazastrook dat ze voorstander zijn van een onmiddellijk staakt-het-vuren om de laatste gijzelaars vrij te krijgen. Ook zijn ze voor toelating van humanitaire hulp tot het Palestijnse gebied en stappen richting een tweestatenoplossing.
Het Witte Huis meldt dat de leiders uitkijken naar een verdieping van de Amerikaans-Britse samenwerking op het gebied van economie en klimaat. Ook heeft Biden Starmer nogmaals gefeliciteerd met zijn benoeming tot premier. Starmers partij Labour won de Britse parlementsverkiezingen vorige week met een absolute meerderheid van de zetels.
Donderdag is de laatste dag van de NAVO-top. De lidstaten praten opnieuw met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De NAVO-landen hebben in Washington al toezeggingen gedaan over militaire steun aan Oekraïne. Ook hebben ze besloten dat de weg van Oekraïne naar het NAVO-lidmaatschap "onomkeerbaar" is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft aangegeven dat zijn land het bestand met Israël zal respecteren, mits Israël dat ook doet. Hij zei dat volgens een verklaring in een telefoongesprek met de Maleisische premier Anwar Ibrahim.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat het besluit van de EU-lidstaten aanvechten over de financiering van het herbewapeningsplan van de Europese Unie. Het gaat om de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie op de kapitaalmarkt gaat lenen, om die vervolgens aan lidstaten te lenen die gezamenlijk in defensie willen investeren. Het Europees Parlement is tot zijn woede bij dit besluit buitenspel gezet.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte heeft de Amerikaanse president Donald Trump gefeliciteerd met diens "grote succes" dat Europa "veel meer gaat betalen" voor defensie. "Dat wordt jouw overwinning", staat in een appje van Rutte waarvan Trump een afbeelding op sociale media heeft geplaatst. Rutte dankt Trump ook voor de aanvallen op Iran in het appje vol complimenten en hoofdletters.
27 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Na het gesprek tussen premier Benjamin Netanyahu en de Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël "zich onthouden" van verdere aanvallen op Iran. Dat laat het kantoor van Netanyahu weten in een verklaring.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne en Rusland gaan woensdag weer krijgsgevangenen uitruilen, zei de Oekraïense minister Roestem Oemjerov van Defensie tijdens de NAVO-top in Den Haag. De afgelopen weken hebben beide landen al honderden gevangenen, gewonden en jonge militairen uitgewisseld.
49 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De aanslag op een kerk in de Syrische hoofdstad Damascus is opgeëist door een relatief onbekende extremistische groepering. Het gaat om het soennitische Saraya Ansar al-Sunna.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde bij vertrek naar de NAVO-top in Den Haag niet zeggen of hij zich zal houden aan het belangrijke artikel 5 van de alliantie. Dat bepaalt dat een aanval op een lidstaat geldt als een aanval op allen, maar volgens Trump is het artikel op verschillende manieren te interpreteren.
1 uur geleden