Starmer bevestigt dat hij einde maakt aan Rwanda-deal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De vrijdag aangetreden Britse premier Keir Starmer heeft zaterdag bevestigd dat zijn regering niet verdergaat met de Rwanda-deal. Hiermee eindigt het omstreden programma nog voordat het tot uitvoering is gebracht.
De conservatieve regering van Starmers voorganger Rishi Sunak sloot een deal met Rwanda om asielzoekers die met kleine bootjes arriveerden in het Verenigd Koninkrijk naar het Afrikaanse land te sturen. De eerste gedwongen uitzettingen zouden deze maand plaatsvinden, maar dat gaat dus niet door.
"Het programma voor Rwanda was dood en begraven voordat het begon", zei Starmer. Volgens de premier heeft de deal asielzoekers er nooit van weerhouden de overtocht met kleine bootjes te maken. Dit jaar hebben al ruim 12.000 mensen de overtocht naar het VK gemaakt, volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is 18 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Verkiezingsbelofte
Het afschaffen van het Rwanda-plan was een verkiezingsbelofte van Starmer. In plaats daarvan wil hij mensensmokkelaars aanpakken die migranten helpen de oversteek te maken. Ook moet er een nieuwe elite-eenheid voor grensbewaking komen, zei Starmer.
Vrijdag meldde The Telegraph al op basis van bronnen binnen regeringspartij Labour dat het programma was afgeschaft.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."
12 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.
29 minuten geledenGLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.
1 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt de secretaris en neef van Hezbollahleider Naim Qassem gedood te hebben. Ali Yusuf Harshi zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. De krijgsmacht zegt bij de reeks aanvallen van woensdag tot in de nacht van donderdag ook belangrijke infrastructuur van Hezbollah te hebben uitgeschakeld. Hezbollah zelf heeft de dood van Harshi niet bevestigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
3 uur geleden