Starmer bevestigt dat hij einde maakt aan Rwanda-deal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De vrijdag aangetreden Britse premier Keir Starmer heeft zaterdag bevestigd dat zijn regering niet verdergaat met de Rwanda-deal. Hiermee eindigt het omstreden programma nog voordat het tot uitvoering is gebracht.
De conservatieve regering van Starmers voorganger Rishi Sunak sloot een deal met Rwanda om asielzoekers die met kleine bootjes arriveerden in het Verenigd Koninkrijk naar het Afrikaanse land te sturen. De eerste gedwongen uitzettingen zouden deze maand plaatsvinden, maar dat gaat dus niet door.
"Het programma voor Rwanda was dood en begraven voordat het begon", zei Starmer. Volgens de premier heeft de deal asielzoekers er nooit van weerhouden de overtocht met kleine bootjes te maken. Dit jaar hebben al ruim 12.000 mensen de overtocht naar het VK gemaakt, volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is 18 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Verkiezingsbelofte
Het afschaffen van het Rwanda-plan was een verkiezingsbelofte van Starmer. In plaats daarvan wil hij mensensmokkelaars aanpakken die migranten helpen de oversteek te maken. Ook moet er een nieuwe elite-eenheid voor grensbewaking komen, zei Starmer.
Vrijdag meldde The Telegraph al op basis van bronnen binnen regeringspartij Labour dat het programma was afgeschaft.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
1 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
12 uur geleden