Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen
LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse regering gaat beginnen met een programma van "nationale vernieuwing". Dat heeft Labour-leider Keir Starmer gezegd in zijn eerste toespraak als minister-president. Hij zei herhaaldelijk dat deze regering er is om de bevolking te "dienen".
"Of u nu op Labour heeft gestemd of niet, of beter gezegd: zeker als u dat niet heeft gedaan, zeg ik u dat mijn regering u zal dienen", aldus Starmer. Hij uitte kritiek op vorige regeringen die volgens hem wel deden alsof ze opkwamen voor de Britse bevolking, maar bovenal met zichzelf bezig zijn. Dat zal met zijn nieuwe kabinet anders gaan, beloofde hij.
"Als ik u nu vraag of u erop vertrouwt dat Groot-Brittannië voor uw kinderen een betere plek zal worden, weet ik dat te veel van u daar nee op zouden zeggen. Daarom zal mijn regering iedere dag knokken tot uw vertrouwen hersteld is", aldus Starmer.
Benoemd
Starmer was eerder op de middag op Buckingham Palace door koning Charles benoemd tot minister-president. Hij liet zich met de dienstauto bij de voordeur van Downing Street 10 afzetten. Daar werd hij onthaald door een groep juichende aanhangers. De premier en zijn echtgenote Victoria namen uitgebreid de tijd om de aanwezigen te begroeten en omhelzen en om handen te schudden.
Hoewel de minister-president duidelijke kritiek had op de manier waarop het land de voorbije jaren geleid werd, sprak hij ook vriendelijke woorden over zijn voorganger. Rishi Sunak heeft hard gewerkt, benadrukte Starmer. De "prestatie" dat hij de eerste premier van Aziatisch-Britse komaf was, mag volgens hem "door niemand onderschat worden".
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
18 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
1 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
7 uur geleden