Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse regering gaat beginnen met een programma van "nationale vernieuwing". Dat heeft Labour-leider Keir Starmer gezegd in zijn eerste toespraak als minister-president. Hij zei herhaaldelijk dat deze regering er is om de bevolking te "dienen".

"Of u nu op Labour heeft gestemd of niet, of beter gezegd: zeker als u dat niet heeft gedaan, zeg ik u dat mijn regering u zal dienen", aldus Starmer. Hij uitte kritiek op vorige regeringen die volgens hem wel deden alsof ze opkwamen voor de Britse bevolking, maar bovenal met zichzelf bezig zijn. Dat zal met zijn nieuwe kabinet anders gaan, beloofde hij.

"Als ik u nu vraag of u erop vertrouwt dat Groot-Brittannië voor uw kinderen een betere plek zal worden, weet ik dat te veel van u daar nee op zouden zeggen. Daarom zal mijn regering iedere dag knokken tot uw vertrouwen hersteld is", aldus Starmer.

Benoemd

Starmer was eerder op de middag op Buckingham Palace door koning Charles benoemd tot minister-president. Hij liet zich met de dienstauto bij de voordeur van Downing Street 10 afzetten. Daar werd hij onthaald door een groep juichende aanhangers. De premier en zijn echtgenote Victoria namen uitgebreid de tijd om de aanwezigen te begroeten en omhelzen en om handen te schudden.

Hoewel de minister-president duidelijke kritiek had op de manier waarop het land de voorbije jaren geleid werd, sprak hij ook vriendelijke woorden over zijn voorganger. Rishi Sunak heeft hard gewerkt, benadrukte Starmer. De "prestatie" dat hij de eerste premier van Aziatisch-Britse komaf was, mag volgens hem "door niemand onderschat worden".

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

3 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

3 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

4 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

5 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

9 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

9 uur geleden