Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse regering gaat beginnen met een programma van "nationale vernieuwing". Dat heeft Labour-leider Keir Starmer gezegd in zijn eerste toespraak als minister-president. Hij zei herhaaldelijk dat deze regering er is om de bevolking te "dienen".

"Of u nu op Labour heeft gestemd of niet, of beter gezegd: zeker als u dat niet heeft gedaan, zeg ik u dat mijn regering u zal dienen", aldus Starmer. Hij uitte kritiek op vorige regeringen die volgens hem wel deden alsof ze opkwamen voor de Britse bevolking, maar bovenal met zichzelf bezig zijn. Dat zal met zijn nieuwe kabinet anders gaan, beloofde hij.

"Als ik u nu vraag of u erop vertrouwt dat Groot-Brittannië voor uw kinderen een betere plek zal worden, weet ik dat te veel van u daar nee op zouden zeggen. Daarom zal mijn regering iedere dag knokken tot uw vertrouwen hersteld is", aldus Starmer.

Benoemd

Starmer was eerder op de middag op Buckingham Palace door koning Charles benoemd tot minister-president. Hij liet zich met de dienstauto bij de voordeur van Downing Street 10 afzetten. Daar werd hij onthaald door een groep juichende aanhangers. De premier en zijn echtgenote Victoria namen uitgebreid de tijd om de aanwezigen te begroeten en omhelzen en om handen te schudden.

Hoewel de minister-president duidelijke kritiek had op de manier waarop het land de voorbije jaren geleid werd, sprak hij ook vriendelijke woorden over zijn voorganger. Rishi Sunak heeft hard gewerkt, benadrukte Starmer. De "prestatie" dat hij de eerste premier van Aziatisch-Britse komaf was, mag volgens hem "door niemand onderschat worden".

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

1 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

2 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

2 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

3 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

4 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

6 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

6 uur geleden