Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

Starmer belooft dat zijn regering er is om mensen te dienen

LONDEN (ANP) - De nieuwe Britse regering gaat beginnen met een programma van "nationale vernieuwing". Dat heeft Labour-leider Keir Starmer gezegd in zijn eerste toespraak als minister-president. Hij zei herhaaldelijk dat deze regering er is om de bevolking te "dienen".

"Of u nu op Labour heeft gestemd of niet, of beter gezegd: zeker als u dat niet heeft gedaan, zeg ik u dat mijn regering u zal dienen", aldus Starmer. Hij uitte kritiek op vorige regeringen die volgens hem wel deden alsof ze opkwamen voor de Britse bevolking, maar bovenal met zichzelf bezig zijn. Dat zal met zijn nieuwe kabinet anders gaan, beloofde hij.

"Als ik u nu vraag of u erop vertrouwt dat Groot-Brittanniƫ voor uw kinderen een betere plek zal worden, weet ik dat te veel van u daar nee op zouden zeggen. Daarom zal mijn regering iedere dag knokken tot uw vertrouwen hersteld is", aldus Starmer.

Benoemd

Starmer was eerder op de middag op Buckingham Palace door koning Charles benoemd tot minister-president. Hij liet zich met de dienstauto bij de voordeur van Downing Street 10 afzetten. Daar werd hij onthaald door een groep juichende aanhangers. De premier en zijn echtgenote Victoria namen uitgebreid de tijd om de aanwezigen te begroeten en omhelzen en om handen te schudden.

Hoewel de minister-president duidelijke kritiek had op de manier waarop het land de voorbije jaren geleid werd, sprak hij ook vriendelijke woorden over zijn voorganger. Rishi Sunak heeft hard gewerkt, benadrukte Starmer. De "prestatie" dat hij de eerste premier van Aziatisch-Britse komaf was, mag volgens hem "door niemand onderschat worden".

Meer uit Buitenland

Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de actiehelden van de jaren tachtig.

11 minuten geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

12 minuten geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

17 minuten geleden
Beschadigde Russische olietanker drijft richting Libische kust

TRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.

19 minuten geleden
Trainingsmissie NAVO in Irak tijdelijk gestopt

BAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israƫl en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".

1 uur geleden
Zeelieden rantsoeneren eten en water door Iraanse blokkade Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.

1 uur geleden
Zwitserland stopt wapenleveranties aan VS om Iranoorlog

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."

1 uur geleden