Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks wint op beurs na bekendmaking nieuwe topman

Starbucks wint op beurs na bekendmaking nieuwe topman

NEW YORK (ANP) - Starbucks is dinsdag na het openen van de New Yorkse aandelenbeurzen omhooggeschoten. Beleggers reageerden op het nieuws dat de koffieketen een nieuwe topman naar voren heeft geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het bedrijf vanaf 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur.

De resultaten van Starbucks vielen volgens beleggers de laatste tijd tegen. Uit de winst van 19 procent voor het aandeel valt op te maken dat ze hoge verwachtingen hebben van Narasimhans vervanger. De activistische belegger Eliott Investment Management zou actief hebben aangedrongen op verbeteringen binnen Starbucks.

Op de financiële markten gaat deze week ook veel aandacht uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de VS, die woensdag verschijnen. In de aanloop naar die gegevens werd bekend dat de producentenprijzen in de VS minder hard waren gestegen dan economen hadden verwacht. Die prijzen die fabrikanten rekenen zijn van invloed op de inflatie.

Winkelverkopen

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 39.504 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,7 procent tot 5381 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 1 procent tot 16.595 punten. De graadmeters lieten maandag weinig beweging zien, na de turbulente beurshandel vorige week die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de VS.

Later in de week geven ook de maandelijkse Amerikaanse winkelverkopen en de kwartaalcijfers van supermarktconcern Walmart mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Een verzwakking van de consumentenuitgaven kan de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld weer aanwakkeren.

Home Depot

Home Depot behoorde dinsdag tot de verliezers. De grote bouwmarktketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf zag de verkopen van filialen die langer dan een jaar open zijn, echter voor het zevende kwartaal op rij dalen. Het aandeel zakte 0,3 procent. BuzzFeed werd 10 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.

De euro was 1,0954 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 79,41 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 81,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieclub.

11 minuten geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

44 minuten geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

49 minuten geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

1 uur geleden
Prijsverlaging motorfietsen doet winst Harley-Davidson kelderen

MILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.

2 uur geleden
ExxonMobil heeft pensioenen te weinig verhoogd, zegt rechter

ROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.

3 uur geleden
FrieslandCampina speelt met 90 miljoen in op eiwitrijke trend

AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.

4 uur geleden