Starbucks wint op beurs na bekendmaking nieuwe topman
NEW YORK (ANP) - Starbucks is dinsdag na het openen van de New Yorkse aandelenbeurzen omhooggeschoten. Beleggers reageerden op het nieuws dat de koffieketen een nieuwe topman naar voren heeft geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het bedrijf vanaf 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur.
De resultaten van Starbucks vielen volgens beleggers de laatste tijd tegen. Uit de winst van 19 procent voor het aandeel valt op te maken dat ze hoge verwachtingen hebben van Narasimhans vervanger. De activistische belegger Eliott Investment Management zou actief hebben aangedrongen op verbeteringen binnen Starbucks.
Op de financiƫle markten gaat deze week ook veel aandacht uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de VS, die woensdag verschijnen. In de aanloop naar die gegevens werd bekend dat de producentenprijzen in de VS minder hard waren gestegen dan economen hadden verwacht. Die prijzen die fabrikanten rekenen zijn van invloed op de inflatie.
Winkelverkopen
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 39.504 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,7 procent tot 5381 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 1 procent tot 16.595 punten. De graadmeters lieten maandag weinig beweging zien, na de turbulente beurshandel vorige week die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de VS.
Later in de week geven ook de maandelijkse Amerikaanse winkelverkopen en de kwartaalcijfers van supermarktconcern Walmart mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Een verzwakking van de consumentenuitgaven kan de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld weer aanwakkeren.
Home Depot
Home Depot behoorde dinsdag tot de verliezers. De grote bouwmarktketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf zag de verkopen van filialen die langer dan een jaar open zijn, echter voor het zevende kwartaal op rij dalen. Het aandeel zakte 0,3 procent. BuzzFeed werd 10 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.
De euro was 1,0954 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 79,41 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 81,52 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
7 uur geleden