Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks wint op beurs na bekendmaking nieuwe topman

Starbucks wint op beurs na bekendmaking nieuwe topman

NEW YORK (ANP) - Starbucks is dinsdag na het openen van de New Yorkse aandelenbeurzen omhooggeschoten. Beleggers reageerden op het nieuws dat de koffieketen een nieuwe topman naar voren heeft geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het bedrijf vanaf 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur.

De resultaten van Starbucks vielen volgens beleggers de laatste tijd tegen. Uit de winst van 19 procent voor het aandeel valt op te maken dat ze hoge verwachtingen hebben van Narasimhans vervanger. De activistische belegger Eliott Investment Management zou actief hebben aangedrongen op verbeteringen binnen Starbucks.

Op de financiële markten gaat deze week ook veel aandacht uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de VS, die woensdag verschijnen. In de aanloop naar die gegevens werd bekend dat de producentenprijzen in de VS minder hard waren gestegen dan economen hadden verwacht. Die prijzen die fabrikanten rekenen zijn van invloed op de inflatie.

Winkelverkopen

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 39.504 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,7 procent tot 5381 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 1 procent tot 16.595 punten. De graadmeters lieten maandag weinig beweging zien, na de turbulente beurshandel vorige week die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de VS.

Later in de week geven ook de maandelijkse Amerikaanse winkelverkopen en de kwartaalcijfers van supermarktconcern Walmart mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Een verzwakking van de consumentenuitgaven kan de angst voor een recessie in de grootste economie ter wereld weer aanwakkeren.

Home Depot

Home Depot behoorde dinsdag tot de verliezers. De grote bouwmarktketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf zag de verkopen van filialen die langer dan een jaar open zijn, echter voor het zevende kwartaal op rij dalen. Het aandeel zakte 0,3 procent. BuzzFeed werd 10 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.

De euro was 1,0954 dollar waard, vergeleken met 1,0934 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 79,41 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper op 81,52 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

5 minuten geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

1 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

2 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

2 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

3 uur geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

3 uur geleden