Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks stopt met 'laxerende' olijfoliekoffie

Starbucks stopt met 'laxerende' olijfoliekoffie

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks stopt met het serveren van koffie met olijfolie. De in sommige landen beschikbare Oleato-dranken verdwijnen op 7 november definitief van de menukaart. De dranken zorgden bij hun introductie vorig jaar meteen al voor gemengde reacties. Op sociale media klaagden mensen dat de scheut olijfolie in de koffie laxerend zou werken. Ook waren er geluiden dat de dranken helemaal niet zo goed verkochten.

Persbureau Bloomberg meldde het nieuws als eerste op basis van een interne memo van Starbucks. Daaruit komt ook naar voren dat het Amerikaanse bedrijf stopt met het toevoegen van toffee nut-siroop aan zijn koffies.

De in september aangetreden nieuwe topman Brian Niccol is bezig het volgens hem "overmatig ingewikkelde" menu van Starbucks te vereenvoudigen, in een poging de verkopen op te krikken en de financiële resultaten te verbeteren. Maar volgens het bedrijf was het besluit om te stoppen met Oleato al genomen voor de komst van Niccol. Wel zou de stap goed passen bij de nieuwe strategische koers van Niccol.

Starbucks introduceerde de Oleato-dranken begin 2023. Oud-topman Howard Schultz zag hierin een nieuwe manier om van koffie te genieten. Aanvankelijk waren ze alleen te verkrijgen in Italië, later ook in de Verenigde Staten, Canada en grote steden als Londen, Parijs en Tokio. In Nederland heeft Starbucks ze nooit op de menukaart gezet.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

6 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

7 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

8 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

10 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

10 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

11 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

12 uur geleden