
Starbucks stijgt op hoger Wall Street, Moderna zakt na cijfers
NEW YORK (ANP) - Starbucks behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse koffieketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het bedrijf deed onder meer goede zaken op zijn Amerikaanse thuismarkt. Ook in China, de op een na grootste markt van Starbucks, steeg de omzet en nam het klantenbezoek toe. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van ruim 9 procent.
Naast Starbucks kwamen ook veel andere grote bedrijven met resultaten, die gemengd werden ontvangen. Zo zakte Moderna bijna 10 procent. De maker van een van coronavaccins verwacht dit jaar veel minder vaccins te verkopen. Ook moet het bedrijf miljarden afschrijven op voorraden en verouderde coronaproducten, waardoor het een verlies leed van 3,6 miljard dollar. In het derde kwartaal van vorig boekte Moderna nog een winst van 1 miljard dollar.
De algehele stemming op Wall Street bleef echter positief. De nieuwe rentepauze die de Federal Reserve woensdag aankondigde wakkerde de hoop aan dat het Amerikaanse rentetarief inmiddels het piekniveau heeft bereikt. Dat optimisme zorgde woensdag al voor stevige koerswinsten bij de techbedrijven, die gevoelig zijn voor hogere leenkosten.
Apple
Beleggers kijken daarnaast uit naar de resultaten van Apple, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. In de afgelopen drie kwartalen zag de iPhonemaker de omzet dalen. In september lanceerde Apple (plus 1,3 procent) wel weer een nieuwe iPhone, wat de verkopen mogelijk heeft aangejaagd.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,8 procent hoger op 33.539 punten. De brede S&P 500 steeg 1,2 procent tot 4288 punten. De Nasdaq won 1,4 procent tot 13.244 punten. Woensdag steeg de techgraadmeter al 1,6 procent.
Betaalbedrijf PayPal
Eli Lilly won 7,2 procent. De farmaceut boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht dankzij sterke verkopen van zijn diabetesmedicijn Mounjaro.
De resultaten van PayPal (plus 1,8 procent) vielen ook in de smaak. Het betaalbedrijf verhoogde ook zijn winstverwachting voor het hele jaar. Ook chipproducent Qualcomm gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Dat aandeel klom ruim 5 procent. Woningverhuurplatform Airbnb daalde 1,6 procent na een tegenvallende omzetverwachting voor het huidige kwartaal. De verkoper van fitnessapparatuur Peloton leed afgelopen kwartaal meer verlies dan verwacht en zakte meer dan 3 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Door een tweedaagse staking van Franse luchtverkeersleiders zijn donderdag en vrijdag ongeveer 1500 vluchten geannuleerd en worden bijna 300.000 passagiers geraakt. De luchtverkeersleiders hebben het werk neergelegd onder meer uit protest tegen personeelstekorten en hoge werkdruk.
7 uur geledenRIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiƫn Eelco Heinen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
11 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.
12 uur geleden