Starbucks presenteert nieuwe topman na tegenvallende resultaten
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks heeft onverwacht een nieuwe topman naar voren geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het koffiebedrijf per 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur. Starbucks had al langer te maken met tegenvallende verkopen van zijn koffie en thee.
De activistische belegger Eliott Investment Management zou actief hebben aangedrongen op verbeteringen binnen Starbucks. In de eerste maanden van dit jaar zag Starbucks zijn verkoop ook al terugvallen. Het ging toen om de eerste verkoopafname voor Starbucks sinds de coronacrisis. Eerder dit jaar verlaagde de koffieketen zijn prognoses voor de rest van het boekjaar, omdat Starbucks al vreesde dat zijn cafés een aantal kwartalen ondermaats blijven presteren.
In afwachting van Niccol neemt financieel topman Rachel Ruggeri de functie van Narasimhan waar. Starbucks roemt Niccol in een verklaring om zijn prestaties bij Chipotle Mexican Grill. "De omzet is bijna verdubbeld, de winst is bijna verzevenvoudigd en de aandelenkoers is tijdens zijn leiderschap met bijna 800 procent gestegen", somt het bedrijf op. Niccol zegt dankbaar te zijn voor de kans om "leiding te geven aan dit ongelooflijke bedrijf".
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
6 uur geleden