Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks presenteert nieuwe topman na tegenvallende resultaten

Starbucks presenteert nieuwe topman na tegenvallende resultaten

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks heeft onverwacht een nieuwe topman naar voren geschoven. Brian Niccol, nu nog topman van restaurantketen Chipotle Mexican Grill, gaat het koffiebedrijf per 9 september leiden. De huidige topman Laxman Narasimhan treedt per direct terug, ook als lid van de raad van bestuur. Starbucks had al langer te maken met tegenvallende verkopen van zijn koffie en thee.

De activistische belegger Eliott Investment Management zou actief hebben aangedrongen op verbeteringen binnen Starbucks. In de eerste maanden van dit jaar zag Starbucks zijn verkoop ook al terugvallen. Het ging toen om de eerste verkoopafname voor Starbucks sinds de coronacrisis. Eerder dit jaar verlaagde de koffieketen zijn prognoses voor de rest van het boekjaar, omdat Starbucks al vreesde dat zijn cafés een aantal kwartalen ondermaats blijven presteren.

In afwachting van Niccol neemt financieel topman Rachel Ruggeri de functie van Narasimhan waar. Starbucks roemt Niccol in een verklaring om zijn prestaties bij Chipotle Mexican Grill. "De omzet is bijna verdubbeld, de winst is bijna verzevenvoudigd en de aandelenkoers is tijdens zijn leiderschap met bijna 800 procent gestegen", somt het bedrijf op. Niccol zegt dankbaar te zijn voor de kans om "leiding te geven aan dit ongelooflijke bedrijf".

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

1 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

11 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

12 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

14 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

16 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

19 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden