Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenmarkten deden het maandag voorzichtig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een aantal belangrijke cijfers over de Amerikaanse economie later deze week.

Koffieketen Starbucks behoorde tot de sterkere stijgers met een koerswinst van 2,6 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de keten, wil dat het bedrijf stappen neemt om de aandelenkoers te verbeteren.

De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,4 procent op 39.357,01 punten. De breder samengestelde S&P 500-index sloot onveranderd op 5344,39 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent op 16.780,61 punten. De toonaangevende beursgraadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.

Nieuwe inflatiecijfer

De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

Op de beursvloeren wordt daarom vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Cybertruck

Tesla verloor maandag 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen.

Beleggingsapp Robinhood Markets werd 3,5 procent meer waard. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor het aandeel naar kopen.

Meer uit Financieel

Chinese auto's voor het eerst populairder dan Japanse in Europa

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.

32 minuten geleden
Felle kritiek op optreden Audi-topman bij Trump-bijeenkomst

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

48 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt verder naar ruim 97 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke week met rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.

3 uur geleden
Overgang naar postbezorging in 3 dagen in 2027 niet meer haalbaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.

3 uur geleden
Hotelketen Fletcher overgenomen door internationale hoteloperator

NIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.

4 uur geleden
Braziliaanse beurs koerst af op fors verlies na overwinning Lula

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.

4 uur geleden