Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenmarkten deden het maandag voorzichtig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een aantal belangrijke cijfers over de Amerikaanse economie later deze week.

Koffieketen Starbucks behoorde tot de sterkere stijgers met een koerswinst van 2,6 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de keten, wil dat het bedrijf stappen neemt om de aandelenkoers te verbeteren.

De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,4 procent op 39.357,01 punten. De breder samengestelde S&P 500-index sloot onveranderd op 5344,39 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent op 16.780,61 punten. De toonaangevende beursgraadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.

Nieuwe inflatiecijfer

De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

Op de beursvloeren wordt daarom vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Cybertruck

Tesla verloor maandag 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen.

Beleggingsapp Robinhood Markets werd 3,5 procent meer waard. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor het aandeel naar kopen.

Meer uit Financieel

Ook marktwaakhond ACM begint onderzoek naar datalek Odido

DEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.

10 minuten geleden
Dumpert compenseert abonnees voor prijsverhoging na kritiek

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.

30 minuten geleden
Binnenvaart moet langer wachten bij sluizen door lage waterstand

ZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).

1 uur geleden
Acties boeren tegen stikstofplannen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.

1 uur geleden
Reuters: Volkswagen-topman bevestigt schrappen nog 50.000 banen

BERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.

1 uur geleden
Schiphol gaat reizigers die minder mobiel zijn zelf begeleiden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat de begeleiding van reizigers met verminderde mobiliteit zelf uitvoeren. Deze dienstverlening wordt nu nog verricht door bijna duizend medewerkers van Axxicom Airport Caddy. Jaarlijks begeleiden zij zo'n 750.000 reizigers van en naar hun vlucht.

2 uur geleden
EU geeft laatste goedkeuring herziene rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie hebben maandag hun laatste goedkeuring gegeven aan herziene rechten voor vliegtuigpassagiers. Die moeten halverwege 2027 van kracht worden. Het voorstel kon eerder al rekenen op steun van het Europees Parlement.

3 uur geleden