Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenmarkten deden het maandag voorzichtig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een aantal belangrijke cijfers over de Amerikaanse economie later deze week.

Koffieketen Starbucks behoorde tot de sterkere stijgers met een koerswinst van 2,6 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de keten, wil dat het bedrijf stappen neemt om de aandelenkoers te verbeteren.

De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,4 procent op 39.357,01 punten. De breder samengestelde S&P 500-index sloot onveranderd op 5344,39 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent op 16.780,61 punten. De toonaangevende beursgraadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.

Nieuwe inflatiecijfer

De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.

Op de beursvloeren wordt daarom vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.

Cybertruck

Tesla verloor maandag 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen.

Beleggingsapp Robinhood Markets werd 3,5 procent meer waard. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor het aandeel naar kopen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

4 minuten geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

40 minuten geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

4 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

5 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

6 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

7 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

8 uur geleden