Starbucks omhoog op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse aandelenmarkten deden het maandag voorzichtig aan, na de turbulente beurshandel vorige week. Ook namen zij een afwachtende houding aan in aanloop naar een aantal belangrijke cijfers over de Amerikaanse economie later deze week.
Koffieketen Starbucks behoorde tot de sterkere stijgers met een koerswinst van 2,6 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de activistische investeerder Starboard Value, die een belang heeft in de keten, wil dat het bedrijf stappen neemt om de aandelenkoers te verbeteren.
De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,4 procent op 39.357,01 punten. De breder samengestelde S&P 500-index sloot onveranderd op 5344,39 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent op 16.780,61 punten. De toonaangevende beursgraadmeters wisten vrijdag uiteindelijk de zware koersverliezen van het begin van de week bijna volledig goed te maken.
Nieuwe inflatiecijfer
De aandelenmarkten werden begin vorige week nog overspoeld door een hevige verkoopgolf die werd veroorzaakt door de angst voor een recessie in de Verenigde Staten. Later in de week namen de recessiezorgen echter af door een sterker dan verwachte daling van de werkloosheidsaanvragen in de VS. Ook hopen beleggers dat de Amerikaanse Federal Reserve in september begint met het verlagen van de rente.
Op de beursvloeren wordt daarom vooral gewacht op het nieuwe inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten komt. Dan moet duidelijk worden of de inflatie voldoende is afgekoeld en de Fed kan beginnen met het verlagen van de rente. Ook geven cijfers over de Amerikaanse winkelverkopen en de resultaten van supermarktconcern Walmart en bouwmarktketen Home Depot, die later in de week komen, meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument.
Cybertruck
Tesla verloor maandag 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft besloten geen nieuwe bestellingen voor zijn goedkoopste Cybertruck meer aan te nemen en een duurdere versie van het model sneller te leveren. De futuristische Cybertruck is sinds eind vorig jaar te koop, maar verkoopt niet zo goed als de fabrikant had gehoopt. Door onder meer tegenvallende verkoopcijfers van de Cybertruck maakte Tesla in april al bekend wereldwijd meer dan 10 procent van de banen te schrappen.
Beleggingsapp Robinhood Markets werd 3,5 procent meer waard. Analisten van beleggingsadviseur Piper Sandler verhoogden hun aanbeveling voor het aandeel naar kopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel verwacht dat Meta het "verslavende ontwerp" van zijn platforms in Europa aanpakt, meldt de Europese Commissie donderdag. Dit volgt op een schikking van het techbedrijf in meerdere Amerikaanse staten over vergaande beperkingen op het gebruik van Facebook en Instagram door tieners. De Europese Commissie concludeerde in juni al dat Meta in overtreding was met digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Kioxia en Sandisk zijn van plan meer dan 5 biljoen yen (ongeveer 27 miljard euro) te investeren in de uitbreiding van de productiecapaciteit in Japan. Het Japanse Kioxia en zijn Amerikaanse productiepartner Sandisk willen daarmee de productie van geheugenchips, een belangrijk onderdeel voor AI-datacenters, flink opschroeven.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De sterk stijgende vraag naar kunstmatige intelligentie zet datacenters in Duitsland onder druk. Dat heeft de Duitse minister voor Digitale Zaken donderdag gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse overheid onderzoekt het in Singapore gevestigde logistiekbedrijf Apex Logistics vanwege mogelijke betrokkenheid bij het smokkelen van halfgeleiders naar China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De VS hebben sinds 2022 handelsbeperkingen ingevoerd voor de modernste chips van Nvidia, maar autoriteiten kijken nu of ze via het dochterbedrijf van Kuehne+Nagel toch China zijn binnengekomen.
3 uur geleden