Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Starbucks heeft nog steeds last van zuinige consument

Starbucks heeft nog steeds last van zuinige consument

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks heeft opnieuw een teleurstellend kwartaal achter de rug. De koffieketen heeft last van consumenten die het zuiniger aan doen. Onder meer in de Verenigde Staten en China, de belangrijkste markten, vallen de verkopen van koffie, thee en mokken tegen.

Winkels die al langer dan een jaar open zijn, hadden de afgelopen maanden 3 procent minder opbrengsten dan in dezelfde periode een jaar eerder. In de VS namen de transacties met 6 procent af, maar de totale verkoop werd deels gecompenseerd doordat klanten meer uitgaven per bezoek aan de koffieketen. Starbucks heeft klanten op de thuismarkt proberen te lokken met kortingen. In China daalde de verkoop met 14 procent.

Ook probeert Starbucks de service te versnellen. De inspanningen om efficiënter te werk te gaan "lopen vooruit op de verwachtingen", zegt financieel topvrouw Rachel Ruggeri in een toelichting op de cijfers.

Coronacrisis

Begin deze maand meldden media dat de bekende activistische investeerder Elliott Investment Management een belang heeft genomen in de koffieketen. Die investeerder zou nu bij Starbucks aandringen op verbeteringen, na een flinke koersval van het aandeel op de beurs dit jaar en tegenvallende verkoopcijfers. Elliott zou actief druk uitoefenen op Starbucks om de beurswaarde te vergroten.

In de eerste maanden van dit jaar zag Starbucks zijn verkoop ook al terugvallen. Het ging toen om de eerste verkoopafname voor Starbucks sinds de coronacrisis. Eerder dit jaar verlaagde de koffieketen zijn prognoses voor de rest van het boekjaar, omdat Starbucks al vreesde dat zijn cafés een aantal kwartalen ondermaats blijven presteren.

Boycot

Starbucks, dat wereldwijd bijna 39.000 vestigingen heeft, heeft bovendien last van mensen die Amerikaanse merken als Starbucks boycotten uit onvrede over diens vermeende standpunt in de oorlog tussen Israël en Hamas. Starbucks heeft eerder gemeld geen politiek standpunt in te nemen.

Meer uit Financieel

Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

27 minuten geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

52 minuten geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

2 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

6 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

8 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

8 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

8 uur geleden