STAP-budget pas weer vanaf 28 februari aan te vragen
DEN HAAG (ANP) - Pas vanaf 28 februari is het weer mogelijk om een zogeheten STAP-budget aan te vragen, melden ministers Karien van Gennip (Sociale Zaken) en Dennis Wiersma (Onderwijs). Iedereen ouder dan 18 jaar kan 1000 euro aanvragen voor bijscholing, mits diegene geen AOW ontvangt. Ook moet de opleiding zijn geregistreerd in het STAP-register. Maar er zijn signalen dat misbruik wordt gemaakt van de regeling. Voordat er nieuwe aanvragen mogelijk zijn, wil het kabinet orde op zaken stellen.
Er wordt nu onderzoek gedaan naar ruim 3500 opleidingen bij 200 opleiders. Zolang dat onderzoek loopt, hebben de opleiders nog steeds recht op geld vanuit het STAP-budget. De overheid wil geen scholing subsidiëren die achteraf niet blijkt te voldoen aan de voorwaarden. Daarom wordt het zogenoemde 'januaritijdvak' overgeslagen en zijn aanvragen pas weer mogelijk vanaf 28 februari. Het totale budget van 160 miljoen euro dat beschikbaar is voor volgend jaar, blijft gelijk.
Het kabinet wil niet dat het budget wordt gebruikt als "ongepast verdienmodel". Van Gennip meldde aan de Kamer dat er "snoepreisjes" en cursussen mee gefinancierd werden die helemaal niet waren gericht op de arbeidsmarkt. Er komen onder meer keurmerken voor opleiders om aan te tonen dat zij voldoen aan de STAP-eisen. Ook wordt gekeken of het budget alleen kan worden ingezet in sectoren met tekorten zoals de ICT, het onderwijs, gezondheidszorg of techniek. Het kabinet werkt de maatregelen "de komende periode" verder uit.
Ruim 200.000 mensen hebben tot dusver gebruikgemaakt van de regeling.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
9 uur geleden