Stank Roerdalen vermoedelijk uit mestsilo met harddrugsresten
SINT ODILIËNBERG (ANP) - De stank die al wekenlang is te ruiken in delen van de Limburgse gemeente Roerdalen, komt waarschijnlijk uit een mestsilo van een boer in het dorp Vlodrop. In die silo zijn ook sporen van harddrugs gevonden, meldt de gemeente na onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
De silo is inmiddels leeg. Waar de mest is gebleven is niet bekend. "Dat moet worden onderzocht, en ook waar en hoeveel er is uitgereden", meldt een woordvoerster van de gemeente. Om de silo zijn hekken geplaatst, waardoor er niemand meer bij kan komen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt de zaak.
Volgens de gemeente in Midden-Limburg is nu geen sprake van gevaren voor de volksgezondheid. "De geur is vooral hinderlijk. Het advies blijft om ramen en deuren te sluiten bij overlast."
Het NFI nam op verschillende plekken monsters af om de oorzaak van de geuroverlast te vinden. Inwoners van plaatsen als Posterholt en Vlodrop klagen al weken over stankoverlast. Op sociale media beschreven inwoners de stank als chemisch en indringend. Ook zeiden mensen een mestgeur te ruiken.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
8 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
9 uur geleden