Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool
WASHINGTON (ANP) - De beroemde luchtvaartpionier Amelia Earhart wordt voortaan geëerd in het Capitool in Washington. Woensdag is een standbeeld van haar bijgezet in de Nationale Beeldenzaal van het gebouw, dat in een ver verleden als de vergaderzaal diende van het Amerikaanse parlement.
Amelia Earhart vloog in 1932 als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ook was ze de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog. Dat gebeurde in 1935. De Amerikaanse vliegenierster probeerde in 1937 de langste vlucht ooit te maken, maar slaagde niet in haar missie. Ze bereikte de eindbestemming nooit en werd in 1939 doodverklaard. Over haar verdwijning wordt al decennialang gespeculeerd.
Elke Amerikaanse staat mag twee beelden in het Capitool plaatsen. Het beeld van Earhart vervangt dat van de eveneens uit Kansas afkomstige oud-senator John James Ingalls.
Bij de onthulling was het woord aan onder anderen voorzitter Karen Seaberg van de Amelia Earhart-stichting, die voor het beeld heeft betaald. "Als ik naar haar kijk zie ik een bron van inspiratie", zo citeert The Washington Post de voorzitter. "Zij onderscheidt zich als een vrouwelijk icoon die opkwam voor vrouwenrechten en leefde in een mannenwereld. En ze deed wat vrouwen niet mochten doen vanaf het moment dat ze een klein meisje was."
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
10 uur geleden