Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool

Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool

WASHINGTON (ANP) - De beroemde luchtvaartpionier Amelia Earhart wordt voortaan geëerd in het Capitool in Washington. Woensdag is een standbeeld van haar bijgezet in de Nationale Beeldenzaal van het gebouw, dat in een ver verleden als de vergaderzaal diende van het Amerikaanse parlement.

Amelia Earhart vloog in 1932 als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ook was ze de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog. Dat gebeurde in 1935. De Amerikaanse vliegenierster probeerde in 1937 de langste vlucht ooit te maken, maar slaagde niet in haar missie. Ze bereikte de eindbestemming nooit en werd in 1939 doodverklaard. Over haar verdwijning wordt al decennialang gespeculeerd.

Elke Amerikaanse staat mag twee beelden in het Capitool plaatsen. Het beeld van Earhart vervangt dat van de eveneens uit Kansas afkomstige oud-senator John James Ingalls.

Bij de onthulling was het woord aan onder anderen voorzitter Karen Seaberg van de Amelia Earhart-stichting, die voor het beeld heeft betaald. "Als ik naar haar kijk zie ik een bron van inspiratie", zo citeert The Washington Post de voorzitter. "Zij onderscheidt zich als een vrouwelijk icoon die opkwam voor vrouwenrechten en leefde in een mannenwereld. En ze deed wat vrouwen niet mochten doen vanaf het moment dat ze een klein meisje was."

Meer uit Buitenland

Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

4 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

4 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

8 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

13 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

14 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

15 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

16 uur geleden