Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool
WASHINGTON (ANP) - De beroemde luchtvaartpionier Amelia Earhart wordt voortaan geëerd in het Capitool in Washington. Woensdag is een standbeeld van haar bijgezet in de Nationale Beeldenzaal van het gebouw, dat in een ver verleden als de vergaderzaal diende van het Amerikaanse parlement.
Amelia Earhart vloog in 1932 als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ook was ze de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog. Dat gebeurde in 1935. De Amerikaanse vliegenierster probeerde in 1937 de langste vlucht ooit te maken, maar slaagde niet in haar missie. Ze bereikte de eindbestemming nooit en werd in 1939 doodverklaard. Over haar verdwijning wordt al decennialang gespeculeerd.
Elke Amerikaanse staat mag twee beelden in het Capitool plaatsen. Het beeld van Earhart vervangt dat van de eveneens uit Kansas afkomstige oud-senator John James Ingalls.
Bij de onthulling was het woord aan onder anderen voorzitter Karen Seaberg van de Amelia Earhart-stichting, die voor het beeld heeft betaald. "Als ik naar haar kijk zie ik een bron van inspiratie", zo citeert The Washington Post de voorzitter. "Zij onderscheidt zich als een vrouwelijk icoon die opkwam voor vrouwenrechten en leefde in een mannenwereld. En ze deed wat vrouwen niet mochten doen vanaf het moment dat ze een klein meisje was."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
9 uur geleden