Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool
WASHINGTON (ANP) - De beroemde luchtvaartpionier Amelia Earhart wordt voortaan geëerd in het Capitool in Washington. Woensdag is een standbeeld van haar bijgezet in de Nationale Beeldenzaal van het gebouw, dat in een ver verleden als de vergaderzaal diende van het Amerikaanse parlement.
Amelia Earhart vloog in 1932 als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ook was ze de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog. Dat gebeurde in 1935. De Amerikaanse vliegenierster probeerde in 1937 de langste vlucht ooit te maken, maar slaagde niet in haar missie. Ze bereikte de eindbestemming nooit en werd in 1939 doodverklaard. Over haar verdwijning wordt al decennialang gespeculeerd.
Elke Amerikaanse staat mag twee beelden in het Capitool plaatsen. Het beeld van Earhart vervangt dat van de eveneens uit Kansas afkomstige oud-senator John James Ingalls.
Bij de onthulling was het woord aan onder anderen voorzitter Karen Seaberg van de Amelia Earhart-stichting, die voor het beeld heeft betaald. "Als ik naar haar kijk zie ik een bron van inspiratie", zo citeert The Washington Post de voorzitter. "Zij onderscheidt zich als een vrouwelijk icoon die opkwam voor vrouwenrechten en leefde in een mannenwereld. En ze deed wat vrouwen niet mochten doen vanaf het moment dat ze een klein meisje was."
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist volgende week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder.
53 minuten geledenANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
2 uur geleden