Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool

Standbeeld luchtvaarticoon Amelia Earhart bijgezet in Capitool

WASHINGTON (ANP) - De beroemde luchtvaartpionier Amelia Earhart wordt voortaan geëerd in het Capitool in Washington. Woensdag is een standbeeld van haar bijgezet in de Nationale Beeldenzaal van het gebouw, dat in een ver verleden als de vergaderzaal diende van het Amerikaanse parlement.

Amelia Earhart vloog in 1932 als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan. Ook was ze de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog. Dat gebeurde in 1935. De Amerikaanse vliegenierster probeerde in 1937 de langste vlucht ooit te maken, maar slaagde niet in haar missie. Ze bereikte de eindbestemming nooit en werd in 1939 doodverklaard. Over haar verdwijning wordt al decennialang gespeculeerd.

Elke Amerikaanse staat mag twee beelden in het Capitool plaatsen. Het beeld van Earhart vervangt dat van de eveneens uit Kansas afkomstige oud-senator John James Ingalls.

Bij de onthulling was het woord aan onder anderen voorzitter Karen Seaberg van de Amelia Earhart-stichting, die voor het beeld heeft betaald. "Als ik naar haar kijk zie ik een bron van inspiratie", zo citeert The Washington Post de voorzitter. "Zij onderscheidt zich als een vrouwelijk icoon die opkwam voor vrouwenrechten en leefde in een mannenwereld. En ze deed wat vrouwen niet mochten doen vanaf het moment dat ze een klein meisje was."

Meer uit Buitenland

Zelensky: geen energiecentrale meer gespaard van Russische aanval

MÜNCHEN (ANP) - Geen energiecentrale in Oekraïne is nog ongeschonden door Russische luchtaanvallen, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zijn land heeft nog altijd voortdurend tekort aan luchtverdedigingswapens. Soms leveren Oekraïnes bondgenoten volgens hem "pas op het allerlaatste moment" nieuwe raketten om Russische drones en raketten uit de lucht te halen.

1 uur geleden
Von der Leyen haalt uit naar NAVO-baas Rutte

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft uitgehaald naar NAVO-baas Mark Rutte op de veiligheidsconferentie in München. Ze hekelde zijn recente opmerking in het Europees Parlement. "Droom verder" als Europa denkt zonder de VS te kunnen, schamperde hij vorige maand. Die woorden vielen niet in goede aarde. De Duitse politica kwam er zaterdag op terug.

1 uur geleden
Von der Leyen: erg gerustgesteld door toespraak Rubio

MÜNCHEN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "erg gerustgesteld" door de toespraak van de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Dat zei de Duitse politica na afloop van haar eigen toespraak op de veiligheidsconferentie in München.

2 uur geleden
Von der Leyen wil snellere besluitvorming in EU

MÜNCHEN (ANP) - De besluitvorming in de Europese Unie moet sneller, wil voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Ze wil af van de unanimiteit van de 27 EU-landen bij besluitvorming. In plaats daarvan is besluitvorming met een gekwalificeerde meerderheid voldoende, zei de politica in een speech op de veiligheidsconferentie in München. Ook wil ze de EU-variant van artikel 5 van de NAVO activeren, wat betekent dat een aanval op één geldt als een aanval op allen.

3 uur geleden
Rubio verzekert Europa in langverwachte rede van onbreekbare band

MÜNCHEN (ANP) - De Verenigde Staten en Europa horen onlosmakelijk bij elkaar, heeft de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio verzamelde Europese leiders, hoge diplomaten, topmilitairen en opiniemakers voorgehouden. "Onze lotsbestemming zal altijd verstrengeld zijn met die van jullie."

4 uur geleden
Gewest Brussel heeft eindelijk nieuwe premier

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Na maandenlang politiek touwtrekken heeft het gewest Brussel een nieuwe minister-president. De 53-jarige liberaal Boris Dilliès van de Mouvement Réformateur (MR) is door de voorzitter van zijn partij Georges-Louis Bouchez naar voren geschoven als de nieuwe regeringsleider van dit deel van België.

4 uur geleden
Aanhoudingen vlakbij woning verdwenen moeder tv-presentatrice VS

TUCSON (ANP) - Bij een huiszoeking in een woning vlakbij het huis van de verdwenen moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in Tucson zijn volgens plaatselijke media drie mensen aangehouden. De 84-jarige Nancy Guthrie verdween twee weken geleden nadat ze 31 januari in de avond was thuisgebracht door een schoonzoon. Het gaat om twee mannen en een moeder van een van hen.

5 uur geleden