Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Standbeeld generaal Lee verwijderd uit Amerikaans parlement

Standbeeld generaal Lee verwijderd uit Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een standbeeld van de omstreden Amerikaanse generaal Robert E. Lee is verwijderd uit het Amerikaanse parlementsgebouw, het Capitool, in Washington. De stap volgt op maandenlange protesten tegen racisme.

De Democraten van aanstaand president Joe Biden hadden eerder dit jaar al om de verwijdering gevraagd van een reeks beelden van mannen die in de 19e eeuw de slavernij niet wilden afschaffen, zoals Lee. Volgens het Democratische kopstuk Nancy Pelosi zijn de beelden een symbool van haat. Monumenten voor mannen die wreedheid en barbarij bepleitten om zo'n duidelijk racistisch doel te bereiken, zijn een "groteske belediging" van de idealen van de Amerikaanse democratie en vrijheid, vindt ze.

Lee was tijdens de Amerikaanse burgeroorlog (1861-1865) opperbevelhebber van de strijdkrachten van de Confederatie van zuidelijke staten. Zij vochten tegen de rest van de Verenigde Staten en verloren de strijd. Lee geldt desondanks als held voor rechtse Amerikanen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: bezoek Witkoff en Kushner aan Kyiv op handen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.

27 minuten geleden
Modi roept 'vriend' Poetin op tot einde aan Oekraïne-oorlog

BISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.

51 minuten geleden
Politie Nepal: Nederlanders nog vermist, er wordt gezocht

KATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.

1 uur geleden
Eurocommissaris Kos: in EU geen plek voor eerbetoon aan Mladić

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.

2 uur geleden
Satellietbeelden: zeker 2500 gebouwen verwoest door ramp Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.

3 uur geleden
Spaanse premier hekelt desinformatie over Ceuta

MADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.

3 uur geleden
Congo telt meer dan 6000 besmettingen met ebolavirus

KINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.

3 uur geleden