Standard Luik en Beerschot twee wedstrijden zonder publiek
BRUSSEL (ANP) - Standard Luik en Beerschot moeten twee thuiswedstrijden zonder publiek afwerken. De twee Belgische clubs zijn bestraft wegens ongeregeldheden onder de eigen aanhang.
Standard Luik moet boeten wegens het vuurwerk dat aanhangers tijdens de wedstrijd tegen Charleroi naar het veld gooiden. Het duel werd in de 88e minuut definitief gestaakt bij een stand van 0-3. Dat is nu ook de officiële uitslag van de afgebroken wedstrijd.
Beerschot werd aangepakt wegens incidenten bij het thuisduel met Royal Antwerp (0-1). Tijdens de wedstrijd liep een supporter van Beerschot het veld over om een vuurpijl in het vak van de Antwerp-fans te gooien. Nadien waren er de nodige opstootjes op de tribunes en betraden verschillende Beerschot-fans het veld. Er werd tevens met vuurwerk naar stewards gegooid. Ook waren er verscheidene kwetsende spreekkoren te horen. Daarbij werd een discriminerend spandoek uitgerold om Radja Nainggolan, die het enige doelpunt maakte, te beledigen.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
50 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
11 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
11 uur geleden