Standard krijgt positief advies voor proflicentie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Standard Luik heeft dinsdag alsnog een positieve beoordeling op de licentie-aanvraag gekregen van de licentiemanager van de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). De voetbalclub uit Luik werd in eerst instantie de licentie voor volgende seizoen voor de Jupiler Pro League geweigerd. Standard wist het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) dinsdag in een zitting van slechts een kleine tien minuten te overtuigen.
Standard greep begin april verrassend naast een licentie voor de hoogste competities profklassen en zelfs de eerste amateurklasse. De licentiecommissie noemde onder meer de achterstallige tekenpremies en een negatief nettoresultaat van ruim 14 miljoen euro als voornaamste reden.
Het bestuur van Standard kon in slechts enkele minuten tijd de licentiemanager overtuigen met de nodige betalingsbewijzen en bankafschriften. Die kende vervolgens een gunstig advies toe. Het BAS zelf maakt uiterlijk op 10 mei het oordeel bekend.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
30 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
8 uur geleden