Standard krijgt positief advies voor proflicentie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Standard Luik heeft dinsdag alsnog een positieve beoordeling op de licentie-aanvraag gekregen van de licentiemanager van de Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB). De voetbalclub uit Luik werd in eerst instantie de licentie voor volgende seizoen voor de Jupiler Pro League geweigerd. Standard wist het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) dinsdag in een zitting van slechts een kleine tien minuten te overtuigen.
Standard greep begin april verrassend naast een licentie voor de hoogste competities profklassen en zelfs de eerste amateurklasse. De licentiecommissie noemde onder meer de achterstallige tekenpremies en een negatief nettoresultaat van ruim 14 miljoen euro als voornaamste reden.
Het bestuur van Standard kon in slechts enkele minuten tijd de licentiemanager overtuigen met de nodige betalingsbewijzen en bankafschriften. Die kende vervolgens een gunstig advies toe. Het BAS zelf maakt uiterlijk op 10 mei het oordeel bekend.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Middenvelder Thomas Partey kan niet met Ghana meespelen in de eerste groepswedstrijd van het WK. Canada heeft hem de toegang tot het land geweigerd. Wereldvoetbalbond FIFA bevestigt aan persbureau Reuters dat Partey geen visum heeft gekregen.
53 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Het nummer 'Wij houden van Oranje' van André Hazes schalt door de speakers van het stadion als het Nederlands elftal een doelpunt op het WK heeft gemaakt. De KNVB heeft het liedje als 'goaltune' op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verkozen.
1 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo maakt zich geen zorgen over zijn fitheid in aanloop naar zijn zesde WK voetbal met Portugal. "Ik ben in orde. Hebben jullie mijn wedstrijden niet gezien?", zei de 41-jarige vedette vijf dagen voor het eerste groepsduel van zijn land tegen verslaggevers.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen heeft zich weer op de training van het Nederlands elftal laten zien. De doelman was present op een besloten training van Oranje in Kansas City voor het eerste duel op het WK zondag tegen Japan. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenBOSTON (ANP/DPA) - Sterspeler Kylian Mbappé vindt het belangrijker om wereldkampioen te worden met Frankrijk dan om topscorer aller tijden van het WK te worden. "Natuurlijk wil ik in de geschiedenisboeken, maar het liefste wil ik terugkeren naar Frankrijk met de cup", zei de aanvaller tegen de zender M6.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.
12 uur geleden