Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stam wil van FC Cincinnati stabiele club maken

Stam wil van FC Cincinnati stabiele club maken

CINCINNATI (ANP) - Jaap Stam wil van FC Cincinnati een stabiele club maken. De zei de voetbalcoach vrijdag bij zijn officiële presentatie bij de club uit de Amerikaanse profcompetitie.

"We willen natuurlijk allemaal meteen winnen, maar soms duurt dat even", zegt de oud-international. "Het is niet de bedoeling het ene seizoen bovenin mee te draaien en het volgende heel laag te staan. De club wil structureel omhoog. Ik zie heel veel mogelijkheden dat doel te bereiken."

Stam sprak van een doordachte stap. "Ik heb uitgebreid met bijna iedereen binnen de club kennis gemaakt en met iedereen ideeën uitgewisseld. Niet alleen met Gerard Nijkamp, de algemeen manager. Het was een nadeel dat ik niet persoonlijk kon overkomen, maar gelukkig zijn er goede alternatieven om elkaar uitgebreid te spreken. Ik weet wat er leeft bij iedereen, hoe de mensen er tegenaan kijken en wat ze verwachten. Ik heb er een heel goed gevoel bij."

Goed beeld

Inmiddels zegt Stam, die vorig jaar al na enkele maanden opstapte bij Feyenoord, een goed beeld te hebben van zijn selectie. "Ik heb enkele wedstrijden geanalyseerd. In grote lijnen weet ik wat de spelers kunnen en hoe ze zich verder kunnen ontwikkelen. Bovendien heb ik veel kwaliteit gezien. Maar een echt goede indruk krijg ik natuurlijk pas als ik met de jongens aan de slag kan. Laten we hopen dat dit snel gaat gebeuren. Ik verheug me er enorm op."

Nijkamp sprak van een 'objectieve' keuze. "Nederland heeft 17 miljoen inwoners en wie ik ook uit dat land contracteer, altijd wordt gezegd dat ik voor een vriend heb gekozen. Dat is natuurlijk niet zo, al kennen Jaap en ik elkaar wel. We zijn begonnen met 100 kandidaten, na het vertrekt van Ron Jans. Daar zijn er drie van overgebleven. Na langdurige gesprekken hebben we voor Jaap gekozen. Hij heeft een grote staat van dienst in het voetbal. In onze ogen is hij de ideale trainer om deze club verder te ontwikkelen."

Voor Stam ligt in Cincinnati een contract voor 1,5 jaar klaar, met een optie voor nog een seizoen. Het is nog niet bekend wanneer de 47-jarige trainer uit Kampen naar de Verenigde Staten kan vliegen. De Amerikaanse competitie MLS ligt al sinds maart stil vanwege de coronacrisis.

Meer uit Voetbal

Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

22 minuten geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

11 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

16 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

1 dag geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

1 dag geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

1 dag geleden