Stam wil van FC Cincinnati stabiele club maken
CINCINNATI (ANP) - Jaap Stam wil van FC Cincinnati een stabiele club maken. De zei de voetbalcoach vrijdag bij zijn officiële presentatie bij de club uit de Amerikaanse profcompetitie.
"We willen natuurlijk allemaal meteen winnen, maar soms duurt dat even", zegt de oud-international. "Het is niet de bedoeling het ene seizoen bovenin mee te draaien en het volgende heel laag te staan. De club wil structureel omhoog. Ik zie heel veel mogelijkheden dat doel te bereiken."
Stam sprak van een doordachte stap. "Ik heb uitgebreid met bijna iedereen binnen de club kennis gemaakt en met iedereen ideeën uitgewisseld. Niet alleen met Gerard Nijkamp, de algemeen manager. Het was een nadeel dat ik niet persoonlijk kon overkomen, maar gelukkig zijn er goede alternatieven om elkaar uitgebreid te spreken. Ik weet wat er leeft bij iedereen, hoe de mensen er tegenaan kijken en wat ze verwachten. Ik heb er een heel goed gevoel bij."
Goed beeld
Inmiddels zegt Stam, die vorig jaar al na enkele maanden opstapte bij Feyenoord, een goed beeld te hebben van zijn selectie. "Ik heb enkele wedstrijden geanalyseerd. In grote lijnen weet ik wat de spelers kunnen en hoe ze zich verder kunnen ontwikkelen. Bovendien heb ik veel kwaliteit gezien. Maar een echt goede indruk krijg ik natuurlijk pas als ik met de jongens aan de slag kan. Laten we hopen dat dit snel gaat gebeuren. Ik verheug me er enorm op."
Nijkamp sprak van een 'objectieve' keuze. "Nederland heeft 17 miljoen inwoners en wie ik ook uit dat land contracteer, altijd wordt gezegd dat ik voor een vriend heb gekozen. Dat is natuurlijk niet zo, al kennen Jaap en ik elkaar wel. We zijn begonnen met 100 kandidaten, na het vertrekt van Ron Jans. Daar zijn er drie van overgebleven. Na langdurige gesprekken hebben we voor Jaap gekozen. Hij heeft een grote staat van dienst in het voetbal. In onze ogen is hij de ideale trainer om deze club verder te ontwikkelen."
Voor Stam ligt in Cincinnati een contract voor 1,5 jaar klaar, met een optie voor nog een seizoen. Het is nog niet bekend wanneer de 47-jarige trainer uit Kampen naar de Verenigde Staten kan vliegen. De Amerikaanse competitie MLS ligt al sinds maart stil vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-3) gewonnen. Lequincio Zeefuik was met een doelpunt en assist de grote man bij de bezoekers uit Limburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
9 uur geleden