Stam en Schoon toch door naar achtste finale EK beachvolleybal
APELDOORN (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich met de nodige moeite geplaatst voor de achtste finales van het EK. Na een zege en twee nederlagen in de poulefase was in de tussenronde een overwinning op het Oostenrijkse koppel Lena Plesiutschnig en Katharina Schützenhöfer nodig om de plek bij de laatste zestien veilig te stellen, Het als tweede geplaatste Nederlandse duo, dat ook actief was op de Olympische Spelen in Parijs, won op het Marktplein van Apeldoorn in drie sets: 19-21 21-12 15-9.
Na de verloren eerste set moesten Stam en Schoon knokken om het Oostenrijkse stel te verslaan. In de tweede en derde set toonden ze hun oude niveau. "Meer servicedruk en het afmaken van de kansen, die we in de eerste set ook al kregen, zorgden voor de ommekeer in de wedstrijd", verklaarde Schoon op volleybal.nl.
Stam en Schoon nemen het in de achtste finales op tegen Maryna Hladun en Tetiana Lazarenko uit Oekraïne. Het Nederlandse duo verloor in de groepsfase van dat koppel. Emi van Driel en Kirsten Bröring bereikten ook de achtste finales. Zij wonnen in de tussenronde in twee sets van hun trainingsmaatjes Mila Konink en Desy Poiesz: 21-18 28-26.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
2 uur geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
5 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
6 uur geleden