Stam en Schoon toch door naar achtste finale EK beachvolleybal
APELDOORN (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zich met de nodige moeite geplaatst voor de achtste finales van het EK. Na een zege en twee nederlagen in de poulefase was in de tussenronde een overwinning op het Oostenrijkse koppel Lena Plesiutschnig en Katharina Schützenhöfer nodig om de plek bij de laatste zestien veilig te stellen, Het als tweede geplaatste Nederlandse duo, dat ook actief was op de Olympische Spelen in Parijs, won op het Marktplein van Apeldoorn in drie sets: 19-21 21-12 15-9.
Na de verloren eerste set moesten Stam en Schoon knokken om het Oostenrijkse stel te verslaan. In de tweede en derde set toonden ze hun oude niveau. "Meer servicedruk en het afmaken van de kansen, die we in de eerste set ook al kregen, zorgden voor de ommekeer in de wedstrijd", verklaarde Schoon op volleybal.nl.
Stam en Schoon nemen het in de achtste finales op tegen Maryna Hladun en Tetiana Lazarenko uit Oekraïne. Het Nederlandse duo verloor in de groepsfase van dat koppel. Emi van Driel en Kirsten Bröring bereikten ook de achtste finales. Zij wonnen in de tussenronde in twee sets van hun trainingsmaatjes Mila Konink en Desy Poiesz: 21-18 28-26.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - Xandra Velzeboer en Jorrit Bergsma zijn zondag de vlaggendragers tijdens de sluitingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die niet in Milaan maar in Verona plaatsvindt. Velzeboer won in het shorttrack twee gouden medailles, op de 500 en de 1000 meter. Langebaanschaatser Bergsma won zaterdag goud op de massastart, nadat hij eerder al brons had gepakt op de 10 kilometer.
53 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
7 uur geleden