Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakingsdreiging bij Duitse tak vliegtuigbouwer Airbus afgewend

Stakingsdreiging bij Duitse tak vliegtuigbouwer Airbus afgewend

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De dreigende staking bij de productielocatie van vliegtuigproducent Airbus in Duitsland is afgewend. Het concern is er op de valreep in geslaagd om een deal te sluiten met vakbond IG Metall. Daardoor worden gedwongen ontslagen bij het onderdeel tot eind 2030 uitgesloten. Airbus zou ook hebben toegezegd om extra te investeren in de betrokken fabrieken en er zijn nog andere afspraken gemaakt met de bond.

Begin december namen al eens meer dan 14.000 werknemers van Airbus deel aan acties, die soms meerdere dagen duurden. Die legden de productie in de drukke eindejaarsperiode grotendeels lam. Deze week onderhandelde IG Metall voor de zevende en voorlopig laatste keer met de leiding van het bedrijf over de herstructurering van de productie van passagiersvliegtuigen in Duitsland. Blijft een resultaat uit dan lijkt een staking onvermijdelijk, zo klonk het.

Airbus wil de assemblage van de rompen en draagconstructies combineren in een nieuwe dochteronderneming. Dat had gevolgen kunnen hebben voor zo'n 13.000 medewerkers van de fabrieken in Hamburg, Stade, Augsburg, Bremen en Nordenham. Over de voorwaarden van de herstructurering werd al maanden onderhandeld door vakbond IG Metall en Airbus. De bond wilde onder meer voorkomen dat de productie van onderdelen van de hand wordt gedaan.

Meer uit Financieel

FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

51 minuten geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

1 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

2 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

2 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

2 uur geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

2 uur geleden
Duitse minister ziet voordelen van ban social media voor kinderen

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.

3 uur geleden