
Stakingen VS kostten moederbedrijf Chrysler en Jeep 3 miljard
AMSTERDAM (ANP) - De stakingen bij Amerikaanse fabrieken van autoconcern Stellantis hebben het bedrijf achter merken als Jeep, Opel, Fiat en Chrysler 3 miljard euro gekost. Het gaat om de omzet die het bedrijf naar schatting is misgelopen door de werkonderbreking van ruim zes weken.
Het afgelopen weekend kwam er een einde aan de werkonderbrekingen bij fabrieken in de Verenigde Staten, nadat Stellantis een salarisverhoging van 25 procent had toegezegd. Maandag kwam het bedrijf ook tot een akkoord in Canada na een korte staking in dat land. Concurrenten GM en Ford gingen na stakingen door tienduizenden werknemers ook al akkoord met een vergelijkbare loonsverhoging.
Ondanks de problemen die Stellantis had door het loonconflict, wist het fusiebedrijf de omzet in het derde kwartaal met 7 procent op te voeren. Daarbij was er vooral veel vraag naar de elektrische auto's van Stellantis, dat bijvoorbeeld met zijn nieuwe elektrische Citroën meer gericht is op de markt voor goedkopere stekkerauto's. In het afgelopen kwartaal verkocht Stellantis 37 procent meer elektrische auto's.
Stellantis, dat ook de automerken Peugeot en Lancia bezit, is optimistischer geworden over de verkopen op de Noord-Amerikaanse en Europese markten. In Zuid-Amerika denkt het bedrijf minder te verkopen dan eerder verwacht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
6 uur geleden