Stakingen kosten Lufthansa dit jaar al 100 miljoen euro
FRANKFURT (ANP/DPA) - De aanhoudende stakingen in het Duitse luchtverkeer hebben luchtvaartconcern Lufthansa dit jaar al zo'n 100 miljoen euro gekost, zegt financieel topman Remco Steenbergen bij het bekendmaken van de jaarresultaten over 2023. Veel klanten zouden door de stakingen namelijk besluiten om geen vlucht te boeken.
De stakingen zijn het gevolg van vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe cao voor grondpersoneel. Vakbond Verdi eist 12,5 procent hogere salarissen en een stijging van minstens 500 euro per maand. Lufthansa is het daar niet mee eens. Hoofd personeel Michael Niggemann riep donderdag de vakbonden op om weer te onderhandelen. Alleen aan de onderhandelingstafel kunnen oplossingen worden gevonden, zei hij daarbij.
Niggemann veroordeelde de stakingen van de vakbond. "Wij willen groeien. Dit is echter alleen mogelijk als we over het algemeen concurrerend zijn, ook op het gebied van arbeidskosten. De compromisloze stakingen van vakbond Verdi schaden onze gasten, het bedrijf en uiteindelijk onze medewerkers."
Vertraging
De mededelingen komen op een moment dat grondpersoneel van Lufthansa en beveiligers van de luchthavens van Frankfurt, Hamburg en Düsseldorf het werk neerleggen. De stakingen begonnen woensdagavond. De werkonderbreking bij Lufthansa duurt 60 uur en beveiligers gaan na 24 uur weer aan het werk.
Vanuit Frankfurt en Hamburg vertrekken donderdag geen vluchten en ook passagiers die vanaf Düsseldorf reizen kunnen rekenen op geannuleerde of vertraagde vluchten. Door de staking van Lufthansa worden zo'n duizend vluchten geschrapt, waaronder van en naar Schiphol en de luchthaven van Brussel.
Nieuwe stakingen
Mogelijk krijgen Lufthansa en vliegtuigpassagiers binnenkort te maken met nog een staking. Cabinepersoneelsleden stemden woensdag ook in met stakingen. Wanneer zij het werk neerleggen is nog niet bekend.
Lufthansa meldde donderdag niet te verwachten dat de winst van het concern dit jaar toeneemt. Door de impact van de stakingen op de inkomsten denkt Lufthansa dat het verlies in het eerste kwartaal groter zal zijn dan in de eerste drie maanden van vorig jaar. Dat jaar was echter wel het derde beste jaar ooit voor het concern. De nettowinst is in een jaar tijd meer dan verdubbeld naar 1,7 miljard euro.
Niet alleen in de luchtvaart wordt nu gestaakt. Spoorpersoneel in Duitsland legde afgelopen nacht ook het werk neer, waardoor nog maar zo'n een op de vijf langeafstandstreinen rijden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.
5 uur geledenURK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.
7 uur geleden