Stakingen gaan door ondanks ultimatum aan bestuur FNV
UTRECHT (ANP) - Geplande acties bij FNV, zoals de stakingen bij autodealers, gaan door ondanks de bestuurscrisis bij de vakbond. Dat laat een woordvoerder weten, die meldt dat de dagelijkse gang van zaken niet wordt geraakt. Dinsdagavond stemde een meerderheid van de leden van de interne vakbond bij FNV in met een ultimatum dat het bestuur "dringend verzoekt" om tijdelijk terug te treden.
Donderdag legt personeel in de regio Groningen het werk neer bij garages, autodealers en fietsenmakers, vanwege een cao-conflict met brancheorganisatie BOVAG. Ook het individueel ondersteunen van FNV-leden, bijvoorbeeld met juridisch advies, gaat gewoon door, aldus de zegsman.
Dinsdag besloten medewerkers van FNV het voltallige vakbondsbestuur, inclusief voorzitter Tuur Elzinga, twee weken te geven om terug te treden. Binnen de top van de grootste vakbond van Nederland heerst onrust, kwam de afgelopen dagen naar buiten. Volgens de opstellers van het ultimatum is het vertrouwen in het bestuur ernstig geschaad.
Onduidelijkheid
Het blijft onduidelijk wanneer het bestuur van FNV officieel reageert op de oproep om tijdelijk terug te treden zolang er integriteitsonderzoeken lopen. Het algemeen bestuur van FNV zal deze week vergaderen en dan komt het ultimatum van de interne vakbond ook aan de orde.
De interne vakbond FNV Personeel eist dat er een interim-bestuur komt en wil ook dat de verkiezing van een FNV-voorzitter wordt uitgesteld. "We verwachten van het Algemeen Bestuur dat zij hun verantwoordelijkheid nemen en de weg vrijmaken voor een zorgvuldige herstart", zei Judith Westhoek namens FNV Personeel.
Via media kwamen de afgelopen tijd berichten naar buiten over onrust binnen de top van de grootste vakbond van Nederland. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit aan het adres van een bestuurslid dat zich verkiesbaar wilde stellen voor de voorzittersverkiezing. Maandag riep vicevoorzitter Kitty Jong anderen op om zich uit te spreken tegen beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van deze medebestuurder, Zakaria Boufangacha.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
17 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
3 uur geleden