Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stakingen dreigen bij FNV zelf na negeren ultimatum door bestuur

Stakingen dreigen bij FNV zelf na negeren ultimatum door bestuur

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van vakbond FNV hebben maandag besloten dat er mogelijk wordt gestaakt bij de vakbond zelf. Volgens FNV Personeel is het ultimatum genegeerd dat eerder aan het vakbondsbestuur werd gesteld. Naast het "dringende advies" aan de FNV-top om zich terug te trekken, eiste de interne vakbond dat de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter worden uitgesteld. Maar inmiddels is besloten om deze verkiezingen te laten doorgaan.

In eerste instantie gaat FNV Personeel, dat de belangen van het personeel van de bond zelf behartigt, campagne voeren om steun te vragen aan leden voor sociale veiligheid binnen de bond. Zo wordt hiervoor via LinkedIn aandacht gevraagd en worden verschillende kantoren bezocht om personeel te informeren.

"Mocht dat allemaal onvoldoende zijn, hebben we wel besloten dat er dan inderdaad wel echt gestaakt gaat worden. Maar omdat we daarmee de gewone leden in de weg zitten, proberen we dat wel zo lang mogelijk uit te stellen", zei Judith Westhoek namens FNV Personeel. "Als het niet anders kan, dan is dat de enige weg, maar we hopen dat het bestuur nog tijdig tot inzicht komt."

'Verslechtering'

Via media zijn de afgelopen tijd berichten naar buiten gekomen over onrust binnen FNV, in de aanloop naar de voorzittersverkiezing. Er zouden valse beschuldigingen zijn geuit over een bestuurslid dat zich verkiesbaar stelt voor de voorzittersverkiezing. Vorige week besloten FNV-medewerkers het voltallige vakbondsbestuur, inclusief voorzitter Tuur Elzinga, twee weken te geven om terug te treden.

FNV Personeel stelt dat er grote zorgen zijn over de sociale veiligheid binnen de vakbond en dat het vertrouwen in het bestuur ernstig is geschaad. "De incidenten van de afgelopen tijd zijn natuurlijk niet de enige incidenten", zegt Westhoek. "We proberen steeds afspraken te maken, maar tot op heden hebben die niet geleid tot een verbetering van de situatie. Er is juist een verslechtering."

Zonder overleg

Volgens de interne vakbond is er sprake van een werkomgeving waarin werknemers onder druk worden gezet, vertrouwelijke informatie wordt misbruikt en er zonder overleg interne onderzoeken naar medewerkers zijn ingesteld.

De verkiezing voor het voorzitterschap gaat tussen Elzinga en vicevoorzitter Zakaria Boufangacha. Op donderdag 6 maart wordt de uitslag bekendgemaakt. Tussen 19 februari en 5 maart kunnen FNV-leden stemmen op een nieuwe voorzitter.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

7 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

8 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

8 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

10 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

11 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

13 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

13 uur geleden