Stakingen bij nog minder Franse raffinaderijen
PARIJS (ANP/AFP) - De stakingsbereidheid bij werknemers van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies dooft langzaam uit. Nog bij één raffinaderij en één brandstofdepot wordt donderdag gestaakt. Bij alle andere locaties hervat het personeel het werk. Woensdag waren er nog op vier locaties stakingen.
De stakingen, niet alleen bij TotalEnergies maar ook bij branchegenoot ExxonMobil, begonnen eind september en zorgden voor brandstofchaos in Frankrijk. Op het hoogtepunt zat ongeveer een op de drie tankstations in het land zonder brandstof en waren er lange rijen voor de pomp in de zwaarst getroffen gebieden, waaronder de regio rond Parijs. De Franse regering greep verschillende malen in om te zorgen dat raffinaderijen weer konden draaien.
Vorige week werden de acties bij ExxonMobil al beëindigd. Ook TotalEnergies kwam al tot een akkoord met meerdere vakbonden, maar vakbond CGT was het nog niet eens met de hoeveelheid salaris die de werknemers erbij krijgen.
Komende week is het in Frankrijk herfstvakantie, wat normaal gesproken veel vakantieverkeer oplevert. Woensdag had nog altijd een op de vijf tankstations te weinig brandstof.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
11 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
11 uur geleden