Stakingen bij Duitse fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse horecavakbond NGG heeft stakingen aangekondigd bij onder andere fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst. De bond kan het niet eens worden over een nieuwe cao met werkgeversvereniging BdS, die bijvoorbeeld McDonald's, Burger King en KFC vertegenwoordigt.
De cao geldt voor ongeveer 120.000 medewerkers van bedrijven in de zogeheten systeemcatering. Hieronder vallen naast fastfoodrestaurants ook traditionele restaurants, zelfbedieningsrestaurants, cafés en bars onder, die een uniform aanbod hebben, geleverd vanuit een centrale vestiging.
NGG eist een hoger salaris voor werknemers en een eenmalige uitkering van 500 euro voor vakbondsleden. Daarnaast moet de opleidingsvergoeding die personeel ontvangt omhoog. Het loonbod van BdS kwam niet in de buurt van de eisen, stelt de vakbond.
"De werknemers bij McDonald's en andere bedrijven verwachten echte verlichting en aanzienlijk meer", zegt onderhandelaar Mark Baumeister van NGG. "We zijn teleurgesteld en onze volgende acties zullen navenant luid zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
3 uur geleden