Stakingen bij Duitse fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse horecavakbond NGG heeft stakingen aangekondigd bij onder andere fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst. De bond kan het niet eens worden over een nieuwe cao met werkgeversvereniging BdS, die bijvoorbeeld McDonald's, Burger King en KFC vertegenwoordigt.
De cao geldt voor ongeveer 120.000 medewerkers van bedrijven in de zogeheten systeemcatering. Hieronder vallen naast fastfoodrestaurants ook traditionele restaurants, zelfbedieningsrestaurants, cafés en bars onder, die een uniform aanbod hebben, geleverd vanuit een centrale vestiging.
NGG eist een hoger salaris voor werknemers en een eenmalige uitkering van 500 euro voor vakbondsleden. Daarnaast moet de opleidingsvergoeding die personeel ontvangt omhoog. Het loonbod van BdS kwam niet in de buurt van de eisen, stelt de vakbond.
"De werknemers bij McDonald's en andere bedrijven verwachten echte verlichting en aanzienlijk meer", zegt onderhandelaar Mark Baumeister van NGG. "We zijn teleurgesteld en onze volgende acties zullen navenant luid zijn."
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
9 uur geleden