Stakingen bij Duitse fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse horecavakbond NGG heeft stakingen aangekondigd bij onder andere fastfoodrestaurants in aanloop naar kerst. De bond kan het niet eens worden over een nieuwe cao met werkgeversvereniging BdS, die bijvoorbeeld McDonald's, Burger King en KFC vertegenwoordigt.
De cao geldt voor ongeveer 120.000 medewerkers van bedrijven in de zogeheten systeemcatering. Hieronder vallen naast fastfoodrestaurants ook traditionele restaurants, zelfbedieningsrestaurants, cafés en bars onder, die een uniform aanbod hebben, geleverd vanuit een centrale vestiging.
NGG eist een hoger salaris voor werknemers en een eenmalige uitkering van 500 euro voor vakbondsleden. Daarnaast moet de opleidingsvergoeding die personeel ontvangt omhoog. Het loonbod van BdS kwam niet in de buurt van de eisen, stelt de vakbond.
"De werknemers bij McDonald's en andere bedrijven verwachten echte verlichting en aanzienlijk meer", zegt onderhandelaar Mark Baumeister van NGG. "We zijn teleurgesteld en onze volgende acties zullen navenant luid zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een aarzelend begin met duidelijke winsten gesloten. Beleggers verwerkten de toespraak die de Amerikaanse president Donald Trump via videoverbinding gaf op het World Economic Forum in Davos. Hij riep olielanden van de OPEC op om te zorgen voor lagere olieprijzen en pleitte voor een snelle verlaging van de rente.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Gebruikers van Facebook en Instagram krijgen in de Europese Unie nog steeds geen eerlijke keuze als moederbedrijf Meta ze vraagt of ze een versie willen die geld kost of niet. Dat stelt de Europese consumentenorganisatie BEUC na een analyse van het nieuwe aanbod dat het socialemediabedrijf het afgelopen najaar presenteerde.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump heeft opnieuw gedreigd importheffingen in te voeren op alle buitenlandse producten die de Verenigde Staten binnenkomen. De onlangs aangetreden Amerikaanse president hekelde in een toespraak op het World Economic Forum in Davos ook beleid van de Europese Unie dat heeft geleid tot miljardenboetes voor Amerikaanse techbedrijven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing in ChatGPT is verholpen. Dat meldt OpenAI, het moederbedrijf van de populaire chatbot, op de statuspagina van het bedrijf. "Alle systemen zijn operationeel", is daar te lezen. Ook op storingswebsite allestoringen.nl is het aantal meldingen aan het einde van de middag flink teruggelopen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipfondsen hebben op de aandelenbeurs in Amsterdam de AEX omlaag getrokken. Daarmee was de beursgraadmeter een uitzondering in Europa, want op andere beursvloeren waren winsten te zien op de koersenborden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Haag woensdag over het terugdringen van de stikstofuitstoot zou positief kunnen uitpakken voor de bouw van nieuwe woningen. Dit stelt de directeur van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB), Taco van Hoek.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CNN schrapt 6 procent van de banen, waardoor ongeveer tweehonderd medewerkers van de mediaorganisatie hun baan verliezen. De ingreep in het personeelsbestand maakt deel uit van een koerswijziging waarbij CNN zich meer wil richten op streaming en een digitaal publiek, in plaats van kabeltelevisie.
6 uur geleden