Stakingen bij chipfabrikant NXP lijken van de baan door akkoord
UTRECHT (ANP) - De stakingen bij chipbedrijf NXP in Nijmegen lijken definitief van de baan. Vakbonden FNV en CNV melden dat zij na lang onderhandelen een onderhandelingsakkoord hebben bereikt met de multinational, waar leden van de bonden nog wel over moeten stemmen voordat de cao definitief wordt. Beide vakbonden adviseren hun achterbannen voor te stemmen.
Leden van FNV staakten vier keer, met als doel een loonsverhoging van 9 procent. Dat is volgens de vakbond in ieder geval voor de productiemedewerkers gelukt.
"Dit zijn mensen die moeten rondkomen van heel wat minder salaris dan hun collega's op kantoor. Zij hebben deze loonsverhoging van in totaal ruim 9 procent dan ook heel hard nodig", licht FNV-bestuurder Abdelilah Laoukili toe. De voorgestelde cao heeft een looptijd van ruim twee jaar. De eerste loonsverhoging van 5 procent moet op 1 mei gaan gelden.
NXP is actief in meer dan dertig landen en heeft het hoofdkantoor in Eindhoven. In Nederland werken ongeveer 3000 mensen voor het bedrijf, van wie veel in Nijmegen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
15 uur geleden