Stakingen bij chipfabrikant NXP lijken van de baan door akkoord
UTRECHT (ANP) - De stakingen bij chipbedrijf NXP in Nijmegen lijken definitief van de baan. Vakbonden FNV en CNV melden dat zij na lang onderhandelen een onderhandelingsakkoord hebben bereikt met de multinational, waar leden van de bonden nog wel over moeten stemmen voordat de cao definitief wordt. Beide vakbonden adviseren hun achterbannen voor te stemmen.
Leden van FNV staakten vier keer, met als doel een loonsverhoging van 9 procent. Dat is volgens de vakbond in ieder geval voor de productiemedewerkers gelukt.
"Dit zijn mensen die moeten rondkomen van heel wat minder salaris dan hun collega's op kantoor. Zij hebben deze loonsverhoging van in totaal ruim 9 procent dan ook heel hard nodig", licht FNV-bestuurder Abdelilah Laoukili toe. De voorgestelde cao heeft een looptijd van ruim twee jaar. De eerste loonsverhoging van 5 procent moet op 1 mei gaan gelden.
NXP is actief in meer dan dertig landen en heeft het hoofdkantoor in Eindhoven. In Nederland werken ongeveer 3000 mensen voor het bedrijf, van wie veel in Nijmegen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
40 minuten geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
6 uur geleden