Stakingen bij chipfabrikant NXP lijken van de baan door akkoord
UTRECHT (ANP) - De stakingen bij chipbedrijf NXP in Nijmegen lijken definitief van de baan. Vakbonden FNV en CNV melden dat zij na lang onderhandelen een onderhandelingsakkoord hebben bereikt met de multinational, waar leden van de bonden nog wel over moeten stemmen voordat de cao definitief wordt. Beide vakbonden adviseren hun achterbannen voor te stemmen.
Leden van FNV staakten vier keer, met als doel een loonsverhoging van 9 procent. Dat is volgens de vakbond in ieder geval voor de productiemedewerkers gelukt.
"Dit zijn mensen die moeten rondkomen van heel wat minder salaris dan hun collega's op kantoor. Zij hebben deze loonsverhoging van in totaal ruim 9 procent dan ook heel hard nodig", licht FNV-bestuurder Abdelilah Laoukili toe. De voorgestelde cao heeft een looptijd van ruim twee jaar. De eerste loonsverhoging van 5 procent moet op 1 mei gaan gelden.
NXP is actief in meer dan dertig landen en heeft het hoofdkantoor in Eindhoven. In Nederland werken ongeveer 3000 mensen voor het bedrijf, van wie veel in Nijmegen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
4 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
55 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
3 uur geleden