
Staking treinen zorgt niet voor grote problemen op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De treinstaking in Noord-Holland heeft maandagochtend geen grote gevolgen gehad op Schiphol. Reizigers kwamen vooral met de auto aan, waardoor het iets drukker was. Voor arriverende reizigers was het even zoeken op Schiphol, waar nog wel een deel van de treinen reed. Verder waren zij aangewezen op bussen of taxi's.
Ook verder liep alles door op Schiphol, waar nog wat meer reizigers vertrokken dan in het weekeinde. Desondanks waren er geen lange rijen voor de beveiligingscontrole. De maximale wachttijd bedroeg op het piekmoment 45 minuten. Ook het aantal aankomende reizigers lag nog hoog.
De kofferproblemen op Schiphol houden nog altijd aan. In de vier aankomsthallen liggen op verschillende plekken honderden koffers die nog met hun eigenaren moeten worden herenigd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse luchtverkeersleiders hebben een nieuwe staking gepland op 18 september. Een eerdere staking begin juli had destijds grote gevolgen, omdat veel vluchten werden geannuleerd en honderdduizenden passagiers werden geraakt aan het begin van de zomervakantie. De luchtverkeersleiders leggen het werk neer voor betere lonen en arbeidsomstandigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag de eerste voorstellen gedaan voor het afschaffen van importtarieven op Amerikaanse goederen als onderdeel van de handelsdeal die deze zomer met de Verenigde Staten werd gesloten. Het gaat om het afschaffen van de tarieven voor industriële goederen. Ook zal de EU geen tarieven heffen op de import van Amerikaanse kreeft.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld. De Amerikaanse fabrikant van chips voor AI-toepassingen heeft het afgelopen kwartaal min of meer in lijn gepresteerd met de hooggespannen marktverwachtingen.
2 uur geledenHETHEL (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus wil 550 banen schrappen op zijn hoofdkantoor, melden internationale media, waaronder de BBC. Op het hoofdkantoor in het Britse dorp Hethel werken ongeveer 1300 mensen, waarmee de reductie neerkomt op zo'n 40 procent van het personeel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis heeft een bestuurslid van spoorwegtoezichthouder Surface Transportation Board ontslagen. Het bestuurslid, Robert Primus, zou niet op één lijn zitten met de agenda van president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Obligatiemarkten verkeren wereldwijd "in een kwetsbare positie". Daarvoor waarschuwt plaatsvervangend topvrouw van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Gita Gopinath bij haar afscheid. De enorme schuldenniveaus baren haar zorgen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia stond donderdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York met een verlies van bijna 1 procent. De fabrikant van chips voor AI-toepassingen zag de verkopen en winst afgelopen kwartaal opnieuw fors stijgen en voldeed daarmee min of meer aan de hooggespannen marktverwachtingen. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel echter wat tegen. Dat leidde tot zorgen bij beleggers over een mogelijke groeivertraging van de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie (AI).
4 uur geleden