Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking treft treinverkeer Noord-Holland, ook elders hinder

Staking treft treinverkeer Noord-Holland, ook elders hinder

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in heel Noord-Holland ligt woensdagochtend tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil door een staking bij spoorbeheerder ProRail. Ook in delen van Flevoland en Utrecht rijden er geen treinen.

Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Alkmaar en Amsterdam leggen het werk neer. Vakbond FNV heeft een looneis van 13 procent bij ProRail neergelegd. Volgens de vakbond is dat een redelijke eis, omdat de vorige cao vlak voor een grote inflatiepiek is afgesloten. "En die piek moet wel gecorrigeerd worden", zegt de bond. Maar ProRail vindt de eis niet realistisch.

De staking treft ook het treinverkeer buiten het stakingsgebied. Zo ligt het treinverkeer op de hogesnelheidslijn woensdagochtend plat tussen Rotterdam, Schiphol en Amsterdam. Ook rijden er geen treinen tussen Leiden, Schiphol en Haarlem. Ook rijden er minder treinen tussen Utrecht en Eindhoven, Utrecht en Arnhem en tussen Leiden en Arnhem. Verder verwacht NS International problemen voor al het internationale treinverkeer. Er rijden wel vier treinen per uur tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. In de rest van het land rijden de treinen volgens NS grotendeels volgens de normale dienstregeling.

Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort, waardoor in dat gebied volgens ProRail van 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen rijden. Volgende week zijn er elders in het land stakingen bij de spoorbeheerder gepland.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?dcc825f. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

3 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

7 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

8 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

9 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

13 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

13 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

14 uur geleden