Staking treft treinverkeer Noord-Holland, ook elders hinder
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in heel Noord-Holland ligt woensdagochtend tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil door een staking bij spoorbeheerder ProRail. Ook in delen van Flevoland en Utrecht rijden er geen treinen.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Alkmaar en Amsterdam leggen het werk neer. Vakbond FNV heeft een looneis van 13 procent bij ProRail neergelegd. Volgens de vakbond is dat een redelijke eis, omdat de vorige cao vlak voor een grote inflatiepiek is afgesloten. "En die piek moet wel gecorrigeerd worden", zegt de bond. Maar ProRail vindt de eis niet realistisch.
De staking treft ook het treinverkeer buiten het stakingsgebied. Zo ligt het treinverkeer op de hogesnelheidslijn woensdagochtend plat tussen Rotterdam, Schiphol en Amsterdam. Ook rijden er geen treinen tussen Leiden, Schiphol en Haarlem. Ook rijden er minder treinen tussen Utrecht en Eindhoven, Utrecht en Arnhem en tussen Leiden en Arnhem. Verder verwacht NS International problemen voor al het internationale treinverkeer. Er rijden wel vier treinen per uur tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. In de rest van het land rijden de treinen volgens NS grotendeels volgens de normale dienstregeling.
Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort, waardoor in dat gebied volgens ProRail van 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen rijden. Volgende week zijn er elders in het land stakingen bij de spoorbeheerder gepland.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?dcc825f. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
10 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
4 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
5 uur geleden