Staking treft treinverkeer Noord-Holland, ook elders hinder
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in heel Noord-Holland ligt woensdagochtend tussen 06.00 uur en 09.00 uur stil door een staking bij spoorbeheerder ProRail. Ook in delen van Flevoland en Utrecht rijden er geen treinen.
Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Alkmaar en Amsterdam leggen het werk neer. Vakbond FNV heeft een looneis van 13 procent bij ProRail neergelegd. Volgens de vakbond is dat een redelijke eis, omdat de vorige cao vlak voor een grote inflatiepiek is afgesloten. "En die piek moet wel gecorrigeerd worden", zegt de bond. Maar ProRail vindt de eis niet realistisch.
De staking treft ook het treinverkeer buiten het stakingsgebied. Zo ligt het treinverkeer op de hogesnelheidslijn woensdagochtend plat tussen Rotterdam, Schiphol en Amsterdam. Ook rijden er geen treinen tussen Leiden, Schiphol en Haarlem. Ook rijden er minder treinen tussen Utrecht en Eindhoven, Utrecht en Arnhem en tussen Leiden en Arnhem. Verder verwacht NS International problemen voor al het internationale treinverkeer. Er rijden wel vier treinen per uur tussen Amsterdam Centraal en Schiphol. In de rest van het land rijden de treinen volgens NS grotendeels volgens de normale dienstregeling.
Vrijdag staken ProRail-medewerkers op de verkeersleidingsposten in Utrecht en Amersfoort, waardoor in dat gebied volgens ProRail van 06.00 uur tot 09.00 uur geen treinen rijden. Volgende week zijn er elders in het land stakingen bij de spoorbeheerder gepland.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?dcc825f. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.
5 uur geleden