Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking treft negen kartonfabrieken

Staking treft negen kartonfabrieken

UTRECHT (ANP) - Negen kartonfabrieken van Smurfit Kappa krijgen woensdag en donderdag te maken met stakingen. Werknemers in Nederland zijn ontevreden over de opstelling van de papierfabrikant bij een nieuwe onderhandelingsronde over een cao, melden vakbonden FNV en CNV.

Volgens onderhandelaar Albert Kuiper van FNV heeft Smurfit Kappa geen oog voor de inbreng van werknemers bij de gesprekken over een nieuwe cao voor werknemers die in fabrieken voor golfkarton werken. Volgens CNV speelt onder andere een conflict over het invullen van roosters, waardoor werknemers nu zo'n drie tot vier dagen onbetaald zouden werken. Doordat Smurfit Kappa bij zijn cao-voorstellen niets aan die urenverdeling deed, zijn de vakbonden ontevreden.

Kuiper benadrukt dat vrijwel elk handels- of winkelbedrijf met golfkarton te maken heeft. "Van FrieslandCampina tot aan Nike, ze hebben het allemaal nodig voor grote verpakkingen. Maar ik verwacht wel dat er buffers zijn, dus tot tekorten zal de 48 uursstaking niet direct leiden", zegt hij. "Maar Smurfit Kappa kan zijn orders niet op tijd nakomen en dat zullen ze zeker voelen."

Smurfit Kappa heeft nog niet gereageerd op een verzoek om een reactie.

Meer uit Financieel

Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

1 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

1 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

3 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

4 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

5 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Financieel topman Klarna stapt over naar Adyen

AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.

7 uur geleden