Staking ProRail: erg rustig op treinstations in zuidwesten
DEN HAAG (ANP) - Het is maandagochtend erg rustig op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land. Door een staking bij spoorbeheerder ProRail rijden daar tot 09.00 uur geen treinen. Volgens een NS-woordvoerder lijken reizigers goed op de hoogte te zijn van de staking.
Op station Den Haag Centraal is het volgens hem zeer rustig. De woordvoerder zag meer personeel dan reizigers op dat station. Een ANP-fotograaf ziet dat het ook op Rotterdam Centraal heel rustig is, en dat er bijna geen reizigers zijn.
Het treinverkeer in Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant ligt door de staking bij ProRail plat. Vanaf 09.00 uur wordt het treinverkeer weer opgestart. NS waarschuwt wel dat er de hele ochtend hinder kan zijn. In de rest van het land rijden de treinen wel volgens plan.
Op de weg is het rond 07.15 uur iets drukker dan gebruikelijk. De ANWB had vooraf gewaarschuwd voor een erg drukke maandagochtendspits door de staking en de ongunstige weersverwachtingen. Het wordt volgens een woordvoerster "ongetwijfeld nog wat drukker". Her en der leiden ongelukken ook tot extra reistijd. Zo is de A28 in noordelijke richting dicht bij knooppunt Hoevelaken, en is er ook veel vertraging op de A50 richting Arnhem vanuit Eindhoven. Ook op de A16 bij Rotterdam is het druk.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
6 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
13 uur geleden