Staking ProRail: erg rustig op treinstations in zuidwesten
DEN HAAG (ANP) - Het is maandagochtend erg rustig op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land. Door een staking bij spoorbeheerder ProRail rijden daar tot 09.00 uur geen treinen. Volgens een NS-woordvoerder lijken reizigers goed op de hoogte te zijn van de staking.
Op station Den Haag Centraal is het volgens hem zeer rustig. De woordvoerder zag meer personeel dan reizigers op dat station. Een ANP-fotograaf ziet dat het ook op Rotterdam Centraal heel rustig is, en dat er bijna geen reizigers zijn.
Het treinverkeer in Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant ligt door de staking bij ProRail plat. Vanaf 09.00 uur wordt het treinverkeer weer opgestart. NS waarschuwt wel dat er de hele ochtend hinder kan zijn. In de rest van het land rijden de treinen wel volgens plan.
Op de weg is het rond 07.15 uur iets drukker dan gebruikelijk. De ANWB had vooraf gewaarschuwd voor een erg drukke maandagochtendspits door de staking en de ongunstige weersverwachtingen. Het wordt volgens een woordvoerster "ongetwijfeld nog wat drukker". Her en der leiden ongelukken ook tot extra reistijd. Zo is de A28 in noordelijke richting dicht bij knooppunt Hoevelaken, en is er ook veel vertraging op de A50 richting Arnhem vanuit Eindhoven. Ook op de A16 bij Rotterdam is het druk.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
11 uur geleden