Staking ProRail: erg rustig op treinstations in zuidwesten
DEN HAAG (ANP) - Het is maandagochtend erg rustig op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land. Door een staking bij spoorbeheerder ProRail rijden daar tot 09.00 uur geen treinen. Volgens een NS-woordvoerder lijken reizigers goed op de hoogte te zijn van de staking.
Op station Den Haag Centraal is het volgens hem zeer rustig. De woordvoerder zag meer personeel dan reizigers op dat station. Een ANP-fotograaf ziet dat het ook op Rotterdam Centraal heel rustig is, en dat er bijna geen reizigers zijn.
Het treinverkeer in Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant ligt door de staking bij ProRail plat. Vanaf 09.00 uur wordt het treinverkeer weer opgestart. NS waarschuwt wel dat er de hele ochtend hinder kan zijn. In de rest van het land rijden de treinen wel volgens plan.
Op de weg is het rond 07.15 uur iets drukker dan gebruikelijk. De ANWB had vooraf gewaarschuwd voor een erg drukke maandagochtendspits door de staking en de ongunstige weersverwachtingen. Het wordt volgens een woordvoerster "ongetwijfeld nog wat drukker". Her en der leiden ongelukken ook tot extra reistijd. Zo is de A28 in noordelijke richting dicht bij knooppunt Hoevelaken, en is er ook veel vertraging op de A50 richting Arnhem vanuit Eindhoven. Ook op de A16 bij Rotterdam is het druk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
21 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
23 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
1 dag geleden