Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking ProRail: erg rustig op treinstations in zuidwesten

Staking ProRail: erg rustig op treinstations in zuidwesten

DEN HAAG (ANP) - Het is maandagochtend erg rustig op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land. Door een staking bij spoorbeheerder ProRail rijden daar tot 09.00 uur geen treinen. Volgens een NS-woordvoerder lijken reizigers goed op de hoogte te zijn van de staking.

Op station Den Haag Centraal is het volgens hem zeer rustig. De woordvoerder zag meer personeel dan reizigers op dat station. Een ANP-fotograaf ziet dat het ook op Rotterdam Centraal heel rustig is, en dat er bijna geen reizigers zijn.

Het treinverkeer in Zeeland, Zuid-Holland en West-Brabant ligt door de staking bij ProRail plat. Vanaf 09.00 uur wordt het treinverkeer weer opgestart. NS waarschuwt wel dat er de hele ochtend hinder kan zijn. In de rest van het land rijden de treinen wel volgens plan.

Op de weg is het rond 07.15 uur iets drukker dan gebruikelijk. De ANWB had vooraf gewaarschuwd voor een erg drukke maandagochtendspits door de staking en de ongunstige weersverwachtingen. Het wordt volgens een woordvoerster "ongetwijfeld nog wat drukker". Her en der leiden ongelukken ook tot extra reistijd. Zo is de A28 in noordelijke richting dicht bij knooppunt Hoevelaken, en is er ook veel vertraging op de A50 richting Arnhem vanuit Eindhoven. Ook op de A16 bij Rotterdam is het druk.

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

12 minuten geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

4 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

5 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

5 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

10 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

10 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

11 uur geleden