Staking PostNL vrijdag is van de baan na uitspraak rechter
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van PostNL gaan vrijdag niet meer staken, heeft vakbond FNV laten weten. Na een uitspraak van de kortgedingrechter in Den Haag zien de medewerkers het nut er niet meer van in, volgens de bond. De rechter oordeelde dat personeel van PostNL wel mag staken maar alleen onder voorwaarden die door het bedrijf waren gesteld om de essentiële postdiensten te kunnen uitvoeren.
"De leden willen niet onder die voorwaarden staken, want de impact zou dan te gering zijn", zegt bondsbestuurder Mariska Exalto. Volgens haar snapt het personeel ook niet waarom die voorwaarden, die tot 6 januari gelden, nodig zijn. FNV gaat nu samen met zijn leden bij PostNL kijken of er ook acties mogelijk zijn die wel binnen het vonnis van de rechtbank passen.
Het conflict tussen de FNV-leden en PostNL draait om een nieuwe cao. FNV vindt het loonbod van PostNL te laag. Vakbonden CNV en BVPP zien nog wel aanknopingspunten om door te onderhandelen. De cao waar het om gaat geldt voor zo'n 19.000 medewerkers. De postbezorgers van PostNL, ongeveer 16.000 mensen, hebben een eigen cao.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
6 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden