Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking piloten Brussels Airlines van de baan

Staking piloten Brussels Airlines van de baan

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van piloten bij Brussels Airlines is afgeblazen nadat een akkoord was bereikt met de directie, zo meldt de luchtvaartmaatschappij. Over de inhoud van het akkoord zei Brussels Airlines dat dit "rekening houdt met onze huidige financiële realiteit en vooral gericht is op een verbetering van het brutoloon."

Woensdag leek het er nog op dat de staking in de doorgaans drukke dagen voor Pasen zou plaatsvinden, van 27 tot en met 30 maart. De piloten waren ontevreden over het loon- en arbeidsvoorwaardenpakket dat hun werkgever had voorgesteld.

Brussels Airlines, onderdeel van de Lufthansa Group, behaalde vorig jaar een recordwinst. Piloten die tijdens de coronacrisis een loonoffer hadden gebracht, wilden daarom weer een salarisverhoging.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

23 minuten geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

50 minuten geleden
Consumentencollectief verwacht nieuw record benzineprijs

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.

2 uur geleden
Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

3 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

4 uur geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

4 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

5 uur geleden