Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking personeel Lufthansa begonnen, eerste vluchten geannuleerd

Staking personeel Lufthansa begonnen, eerste vluchten geannuleerd

BERLIJN (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van Lufthansa is maandagavond begonnen aan een tweede staking die mogelijk meer dan 100.000 passagiers raakt. De eerste vluchten zijn al geannuleerd. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht dat honderden vluchten geschrapt moeten worden. Naar verwachting duurt de staking iets meer dan een dag.

Lufthansa is van plan om dinsdag 10 tot 20 procent van haar geplande schema van ongeveer duizend vluchten uit te voeren. Tijdens de eerste staking bijna twee weken geleden werden ongeveer negenhonderd vluchten geannuleerd en moesten meer dan 100.000 passagiers een andere vlucht inplannen.

De Duitse vakbond Verdi riep het grondpersoneel op om opnieuw te staken. Volgens de bond leggen werknemers van de afdelingen technologie, logistiek, vracht en IT het werk neer. Ook het grondpersoneel in Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn, Düsseldorf, Keulen-Bonn en Stuttgart gaat staken.

Betere arbeidsvoorwaarden

Met de acties wil de vakbond betere arbeidsvoorwaarden afdwingen voor het personeel. In de onderhandelingen met de werkgever is het onlangs weer niet gelukt om overeenstemming te bereiken. De bond eiste naast een forse loonsverhoging ook een extra premie als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van Lufthansa.

Volgens een woordvoerster van Schiphol zijn er dinsdag vluchten naar Frankfurt en München geannuleerd. De specifieke oorzaak hiervan kon ze niet zeggen. Of de staking ook gevolgen heeft voor KLM is nog niet bekend. "Ik heb niet gehoord dat het impact heeft bij KLM", zegt een woordvoerster.

Meer uit Financieel

Von der Leyen ziet Canada als partner in mondiale handelsstrijd

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen ziet Canada als partner in de handelsstrijd die momenteel wereldwijd wordt gevoerd. Dat zei ze op de eerste dag van de top tussen de EU en Canada.

3 minuten geleden
Google-eigenaar Alphabet keldert op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.

1 uur geleden
Franse winkeliers zetten zich schrap voor nieuw protest en geweld

PARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.

1 uur geleden
Elektrisch motormerk LiveWire vreest voor voortbestaan

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.

1 uur geleden
Burger King verkoopt meer Whoppers en andere snacks

MIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.

1 uur geleden
ECB houdt rentepauze na verhoging in september

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.

1 uur geleden
Economie VS groeit sterker dan verwacht in derde kwartaal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.

1 uur geleden