Staking personeel Lufthansa begonnen, eerste vluchten geannuleerd
BERLIJN (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van Lufthansa is maandagavond begonnen aan een tweede staking die mogelijk meer dan 100.000 passagiers raakt. De eerste vluchten zijn al geannuleerd. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht dat honderden vluchten geschrapt moeten worden. Naar verwachting duurt de staking iets meer dan een dag.
Lufthansa is van plan om dinsdag 10 tot 20 procent van haar geplande schema van ongeveer duizend vluchten uit te voeren. Tijdens de eerste staking bijna twee weken geleden werden ongeveer negenhonderd vluchten geannuleerd en moesten meer dan 100.000 passagiers een andere vlucht inplannen.
De Duitse vakbond Verdi riep het grondpersoneel op om opnieuw te staken. Volgens de bond leggen werknemers van de afdelingen technologie, logistiek, vracht en IT het werk neer. Ook het grondpersoneel in Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn, Düsseldorf, Keulen-Bonn en Stuttgart gaat staken.
Betere arbeidsvoorwaarden
Met de acties wil de vakbond betere arbeidsvoorwaarden afdwingen voor het personeel. In de onderhandelingen met de werkgever is het onlangs weer niet gelukt om overeenstemming te bereiken. De bond eiste naast een forse loonsverhoging ook een extra premie als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van Lufthansa.
Volgens een woordvoerster van Schiphol zijn er dinsdag vluchten naar Frankfurt en München geannuleerd. De specifieke oorzaak hiervan kon ze niet zeggen. Of de staking ook gevolgen heeft voor KLM is nog niet bekend. "Ik heb niet gehoord dat het impact heeft bij KLM", zegt een woordvoerster.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
3 uur geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
5 uur geleden