Staking personeel Lufthansa begonnen, eerste vluchten geannuleerd
BERLIJN (ANP/DPA) - Het grondpersoneel van Lufthansa is maandagavond begonnen aan een tweede staking die mogelijk meer dan 100.000 passagiers raakt. De eerste vluchten zijn al geannuleerd. De Duitse luchtvaartmaatschappij verwacht dat honderden vluchten geschrapt moeten worden. Naar verwachting duurt de staking iets meer dan een dag.
Lufthansa is van plan om dinsdag 10 tot 20 procent van haar geplande schema van ongeveer duizend vluchten uit te voeren. Tijdens de eerste staking bijna twee weken geleden werden ongeveer negenhonderd vluchten geannuleerd en moesten meer dan 100.000 passagiers een andere vlucht inplannen.
De Duitse vakbond Verdi riep het grondpersoneel op om opnieuw te staken. Volgens de bond leggen werknemers van de afdelingen technologie, logistiek, vracht en IT het werk neer. Ook het grondpersoneel in Frankfurt, München, Hamburg, Berlijn, Düsseldorf, Keulen-Bonn en Stuttgart gaat staken.
Betere arbeidsvoorwaarden
Met de acties wil de vakbond betere arbeidsvoorwaarden afdwingen voor het personeel. In de onderhandelingen met de werkgever is het onlangs weer niet gelukt om overeenstemming te bereiken. De bond eiste naast een forse loonsverhoging ook een extra premie als compensatie voor de hoge inflatie voor de ongeveer 25.000 grondmedewerkers van Lufthansa.
Volgens een woordvoerster van Schiphol zijn er dinsdag vluchten naar Frankfurt en München geannuleerd. De specifieke oorzaak hiervan kon ze niet zeggen. Of de staking ook gevolgen heeft voor KLM is nog niet bekend. "Ik heb niet gehoord dat het impact heeft bij KLM", zegt een woordvoerster.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
6 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
7 uur geleden