Staking personeel Eiffeltoren gaat vierde dag in
PARIJS (ANP/DPA) - De staking van het personeel van de Eiffeltoren gaat zijn vierde dag in. Tientallen werknemers voeren sinds maandag actie omdat ze vinden dat het stadsbestuur van Parijs de toeristische attractie verwaarloost.
"De staking zal doorgaan tot de stad de arbeiders tevreden stelt", liet vakbondsleidster Sophie Binet donderdag weten. Binet riep de Parijse burgemeester Anne Hidalgo op om te onderhandelen met de werknemers.
Volgens het personeel laat het onderhoud van de Eiffeltoren ernstig te wensen over. De ontwerper van het bouwwerk, ingenieur Gustave Eiffel, zei dat het bouwwerk eeuwig zou meegaan als het om de zeven jaar wordt geschilderd. Maar volgens de werknemers is dat al veel te lang geleden voor het laatst gebeurd.
Onderhoudspauze
De stad ontkent dit en zegt dat er alleen een onderhoudspauze was ingelast vanwege de coronacrisis. Ook moest het werk enige tijd worden stilgelegd, toen er lood was ontdekt bij het verwijderen van oude verflagen.
De Eiffeltoren - de beroemdste bezienswaardigheid van Parijs - trekt volgens de website bijna 7 miljoen bezoekers per jaar, waarvan ongeveer driekwart buitenlanders. Verwacht wordt dat het aantal bezoekers aan Parijs deze zomer zal toenemen als de Franse hoofdstad gastheer is van de Olympische Spelen.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
53 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
22 uur geleden