Staking neemt hap uit winst General Motors
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Automaker General Motors (GM) heeft vorig jaar de nodige hinder ondervonden van een vier weken durende staking in zijn Amerikaanse fabrieken. Daardoor daalden zowel de omzet als de winst bij het bedrijf.
De staking drukte de aangepaste brutowinst (ebit) met 3,6 miljard dollar. Ook werden er minder auto's gebouwd en dus ook verkocht. GM schat dat aantal op 191.000, doordat de fabrieken een tijd stil lagen. De omzet van GM viel uiteindelijk 6,7 procent lager uit over het hele jaar op 137,2 miljard dollar. De nettowinst daalde met ruim 17 procent tot 6,7 miljard dollar.
De pick-ups van het bedrijf zoals de Chevrolet Silverado en de GMC Sierra verkochten goed. Dit jaar brengt GM een aantal nieuwe pick-upmodellen op de markt.
Voor 2020 verwacht de automaker uit Detroit dat de resultaten ongeveer in lijn liggen met wat ze dit jaar waren geweest zonder de gevolgen van de staking. Ook eenmalige meevallers door de investering van GM in Lyft en een belang in het Franse Peugeot zijn daarbij buiten beschouwing gelaten. De autoproducent moet bovendien kunnen gaan profiteren van een aantal nieuwe automodellen en een kleinere voorraad.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
38 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
6 uur geleden