Staking neemt hap uit winst General Motors
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Automaker General Motors (GM) heeft vorig jaar de nodige hinder ondervonden van een vier weken durende staking in zijn Amerikaanse fabrieken. Daardoor daalden zowel de omzet als de winst bij het bedrijf.
De staking drukte de aangepaste brutowinst (ebit) met 3,6 miljard dollar. Ook werden er minder auto's gebouwd en dus ook verkocht. GM schat dat aantal op 191.000, doordat de fabrieken een tijd stil lagen. De omzet van GM viel uiteindelijk 6,7 procent lager uit over het hele jaar op 137,2 miljard dollar. De nettowinst daalde met ruim 17 procent tot 6,7 miljard dollar.
De pick-ups van het bedrijf zoals de Chevrolet Silverado en de GMC Sierra verkochten goed. Dit jaar brengt GM een aantal nieuwe pick-upmodellen op de markt.
Voor 2020 verwacht de automaker uit Detroit dat de resultaten ongeveer in lijn liggen met wat ze dit jaar waren geweest zonder de gevolgen van de staking. Ook eenmalige meevallers door de investering van GM in Lyft en een belang in het Franse Peugeot zijn daarbij buiten beschouwing gelaten. De autoproducent moet bovendien kunnen gaan profiteren van een aantal nieuwe automodellen en een kleinere voorraad.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
2 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV willen dat Shell duidelijkheid geeft over de toekomst van zijn grote chemiecomplex in Moerdijk. De naar schatting 1400 medewerkers worden volgens de bonden in het ongewisse gelaten, terwijl "inmiddels openlijk wordt gespeculeerd over toekomstscenario's die uiteenlopen van verkoop en opknippen tot sanering of zelfs sluiting".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
4 uur geleden