Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking neemt hap uit winst General Motors

Staking neemt hap uit winst General Motors

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Automaker General Motors (GM) heeft vorig jaar de nodige hinder ondervonden van een vier weken durende staking in zijn Amerikaanse fabrieken. Daardoor daalden zowel de omzet als de winst bij het bedrijf.

De staking drukte de aangepaste brutowinst (ebit) met 3,6 miljard dollar. Ook werden er minder auto's gebouwd en dus ook verkocht. GM schat dat aantal op 191.000, doordat de fabrieken een tijd stil lagen. De omzet van GM viel uiteindelijk 6,7 procent lager uit over het hele jaar op 137,2 miljard dollar. De nettowinst daalde met ruim 17 procent tot 6,7 miljard dollar.

De pick-ups van het bedrijf zoals de Chevrolet Silverado en de GMC Sierra verkochten goed. Dit jaar brengt GM een aantal nieuwe pick-upmodellen op de markt.

Voor 2020 verwacht de automaker uit Detroit dat de resultaten ongeveer in lijn liggen met wat ze dit jaar waren geweest zonder de gevolgen van de staking. Ook eenmalige meevallers door de investering van GM in Lyft en een belang in het Franse Peugeot zijn daarbij buiten beschouwing gelaten. De autoproducent moet bovendien kunnen gaan profiteren van een aantal nieuwe automodellen en een kleinere voorraad.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

7 minuten geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

31 minuten geleden
Those Vegan Cowboys uit Etten-Leur klaar voor Amerikaanse markt

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.

32 minuten geleden
Miljoenen Britse huishoudens krijgen 100 pond energiesteun

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting op banken.

40 minuten geleden
Wall Street licht hoger in aanloop rentebesluit Fed, NXP verliest

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.

53 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt tot bijna 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.

1 uur geleden
Topman Søren Abildgaard vertrekt bij Odido

DEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.

2 uur geleden