Staking medewerkers streekbussen en regionale treinen
DEN HAAG (ANP) - Diverse werknemers in het streekvervoer leggen vanaf dinsdag het werk neer voor een betere cao. Het gaat om een regionale staking, die begint in de provincies Flevoland, Zuid-Holland en Zeeland, van streekbussen en regionale treinen.
In principe valt het stadsvervoer van HTM in Den Haag en RET in Rotterdam niet onder de staking. Toch geeft de Rotterdamse stadsvervoerder aan dat een deel van de buschauffeurs van RET wel onder de cao voor het streekvervoer valt en dus kan kiezen om aan de staking mee te doen. Het bedrijf waarschuwt dan ook voor een ernstig verstoorde busdienstregeling. Trams en metro's rijden wel allemaal.
Op woensdag, donderdag en vrijdag volgen de openbaarvervoerbedrijven in de andere provincies. De vakbond FNV organiseert de acties in aanloop naar een landelijke staking, die voor 16 september is aangekondigd. Op die dag is het de bedoeling dat alle streekbussen en regionale treinen niet rijden.
Voor de zomer voerde het personeel in het streekvervoer met estafettestakingen ook al actie voor een betere cao. De buschauffeurs en treinmachinisten en -conducteurs willen onder meer dat er meer personeel bij komt zodat de werkdruk omlaag kan. Daarvoor moeten banen in het streekvervoer aantrekkelijker worden gemaakt met onder meer hogere lonen en meer vaste contracten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.
14 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man staat volgende week terecht tijdens een supersnelrechtzitting voor het gooien van vuurwerk naar handhavers tijdens de jaarwisseling in Eindhoven. De handhavers van de gemeente Eindhoven kregen het vuurwerk in hun gezicht.
16 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zijn veel meer auto's en woningen in brand gevlogen dan in voorgaande jaren. Zo is het aantal branden in woningen in twee jaar tijd verdubbeld, blijkt uit cijfers van het aantal nieuwjaarsincidenten van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV), een instantie die de veiligheidsregio's ondersteunt.
25 minuten geledenBEDUM (ANP) - Een minderjarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit het Groningse Bedum, zijn donderdag opgepakt in het onderzoek naar de brand in die plaats. Het vuur brak op oudejaarsavond rond 23.00 uur uit in een sporthal. De politie houdt rekening met brandstichting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
4 uur geleden