Staking legt verkeer Frankrijk plat
PARIJS (ANP) - Een grote staking in Frankrijk heeft het weg- en treinverkeer door het hele land grotendeels platgelegd. Vooral in Parijs staan de auto's stil door de chaos die op de wegen is ontstaan.
In Frankrijk protesteren mensen donderdag massaal tegen hervormingen van het pensioenstelsel. Veel openbaar vervoer is bij voorbaat al geannuleerd vanwege de aangekondigde stakingen. Ook honderden vluchten zijn geschrapt donderdag.
Veel scholen en universiteiten blijven donderdag ook dicht. Leraren staken of kunnen moeilijk op de school komen door stakingen op de weg en in het openbaar vervoer.
In het Franse pensioenstelsel subsidieert de staat meer dan veertig pensioenfondsen die allemaal verschillend zijn georganiseerd. President Emmanuel Macron wil het ingewikkelde stelsel stroomlijnen en hervormen, maar dat stuit op veel verzet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
51 minuten geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
2 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
9 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
10 uur geleden