Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking legt verkeer Frankrijk plat

Staking legt verkeer Frankrijk plat

PARIJS (ANP) - Een grote staking in Frankrijk heeft het weg- en treinverkeer door het hele land grotendeels platgelegd. Vooral in Parijs staan de auto's stil door de chaos die op de wegen is ontstaan.

In Frankrijk protesteren mensen donderdag massaal tegen hervormingen van het pensioenstelsel. Veel openbaar vervoer is bij voorbaat al geannuleerd vanwege de aangekondigde stakingen. Ook honderden vluchten zijn geschrapt donderdag.

Veel scholen en universiteiten blijven donderdag ook dicht. Leraren staken of kunnen moeilijk op de school komen door stakingen op de weg en in het openbaar vervoer.

In het Franse pensioenstelsel subsidieert de staat meer dan veertig pensioenfondsen die allemaal verschillend zijn georganiseerd. President Emmanuel Macron wil het ingewikkelde stelsel stroomlijnen en hervormen, maar dat stuit op veel verzet.

Meer uit Buitenland

Dode en gewonden bij aanval op school in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije is opnieuw opgeschrikt door een dodelijke steekpartij op een school. Slowaakse media melden dat een docente om het leven kwam. Twee personen raakten gewond.

5 minuten geleden
Rusland klaagt bij NAVO over 'bedreigen' Kaliningrad

BRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.

12 minuten geleden
Brussel wil plotselinge pieken asielzoekers aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.

37 minuten geleden
Ophef in Israël over rellen bij terugkeer Palestijns gezin

JERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.

1 uur geleden
Rutte vraagt kalmte na waarschuwingen voor aanvalsplannen Rusland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.

1 uur geleden
Ongeregeldheden bij Franse scholen op dag van scholierenprotest

LILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.

1 uur geleden
Amnesty meldt oorlogsmisdaden Mali: tientallen burgers gedood

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.

2 uur geleden