Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking legt autofabriek Nedcar dinsdag plat

Staking legt autofabriek Nedcar dinsdag plat

BORN (ANP) - Autofabriek Nedcar in Born gaat dinsdag voor 24 uur plat. De vakbonden hebben vrijdagmiddag een stakingsoproep voor dinsdag 30 mei de deur uit gedaan, liet FNV weten.

Bestuurder Peter Reniers van FNV Metaal zei vrijdag dat de vakbonden korter op de bal gaan spelen. "Dinsdag gaat tijdens de eerste stakingsdag een nieuwe stakingsoproep de deur uit voor dezelfde week. Op welke dag laten we nog even in het midden."

De staking volgt op het mislukken van de onderhandelingen over een nieuw sociaal plan. Dat moet er komen omdat begin volgend jaar een contract afloopt met BMW voor de productie van MINI's in Born. Een opvolger is nog niet gevonden, zodat massaontslagen in het verschiet liggen. Bij Nedcar werken 3800 mensen. Voor het overgrote deel van hen is binnenkort geen werk meer.

Bod

Het bod dat VDL afgelopen maandag deed voor een ontslagvergoeding, is door de leden van de vakbonden donderdag volledig en unaniem weggestemd. "VDL moet met een beter bod komen dat recht doet aan de trots, waarmee de werknemers in Born auto's maken", aldus Reniers. "We beginnen de onderhandelingen weer van voor af aan. Er moet duidelijkheid komen."

VDL liet donderdag weten niet van zins te zijn met een beter bod te komen. "BMW zal ook druk uitoefenen", verwacht Reniers. "BMW heeft een extra order besteld van 3500 auto's, die nog voor de zomer klaar moeten zijn. Die zullen toch gemaakt moeten worden."

Meer uit Financieel

Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

5 minuten geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

31 minuten geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

39 minuten geleden
Wasserijen vrezen meer stakingen na eerste actiedag FNV

GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.

1 uur geleden
Eigenaar Nexperia mag bestuurders onder ede laten verhoren

ARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

1 uur geleden
Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

DEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.

3 uur geleden
Europese beurzen omlaag, terwijl olieprijzen verder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.

3 uur geleden