Staking journalisten van krant The New York Times
NEW YORK (ANP/AFP) - Meer dan duizend journalisten, redacteuren en andere werknemers van de Amerikaanse krant The New York Times hebben het werk voor 24 uur neergelegd om eisen voor hoger loon kracht bij te zetten. Het is volgens de vakbond NewsGuild of New York voor het eerst in meer dan veertig jaar dat een grote staking plaatsvindt bij de bekende krant.
De actie volgt volgens de vakbond op het mislukken van contractonderhandelingen met The New York Times. De bond zegt dat de krant weigert de lonen flink te verhogen om zo de hoge inflatie te compenseren. The New York Times zei teleurgesteld te zijn over de "extreme actie" en dat er geen sprake is van een impasse in de onderhandelingen. De krant stelt dat er een goed loonbod is gedaan.
De stakende werknemers, onder wie ook mensen van afdelingen voor verkoop en advertenties, zouden van plan zijn om een protestactie te houden bij het hoofdkantoor van de krant in Manhattan. De bond stelt dat de leden bereid zijn alles te doen om de arbeidsvoorwaarden bij de krant te verbeteren.
Een woordvoerder van The New York Times zegt dat er voorzorgsmaatregelen zijn getroffen om ervoor te zorgen dat de nieuwsproductie door kan gaan, zoals het gebruiken van buitenlandse verslaggevers en journalisten die geen lid van de vakbond zijn.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
9 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
10 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
12 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
17 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
18 uur geleden