Staking in metro Parijs maandag beëindigd
PARIJS (ANP/AFP) - De medewerkers van de metro in Parijs zetten maandag een punt achter de staking die ze zijn begonnen uit protest tegen de aangekondigde pensioenhervormingen. De vakbond Unsa-RATP meldde aan de krant Le Parisien dat na 45 dagen staken gekeken wordt naar andere mogelijkheden om te protesteren tegen de hervormingen.
In Frankrijk wordt sinds december massaal gedemonstreerd tegen de hervormingsplannen. Boze burgers vrezen dat ze erop achteruitgaan als president Emmanuel Macron zijn plannen uitvoert. Hij wil de 42 afzonderlijke pensioenregelingen in zijn land samenvoegen. Dat moet leiden tot een eerlijker en transparanter systeem.
In Parijs gingen zaterdag opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren tegen de pensioenhervormingen. De politie hield vijftien actievoerders aan na een opstootje in het noorden van de stad.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vanuatu hebben een omvangrijke overeenkomst ondertekend op het gebied van economie en veiligheid. Daarin staat onder meer dat op de eilandengroep in de Grote Oceaan geen buitenlandse militaire basis mag komen. Dit wordt gezien als een maatregel tegen de groeiende Chinese invloed.
4 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.
1 uur geledenCARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
9 uur geleden