Staking in metro Parijs maandag beëindigd
PARIJS (ANP/AFP) - De medewerkers van de metro in Parijs zetten maandag een punt achter de staking die ze zijn begonnen uit protest tegen de aangekondigde pensioenhervormingen. De vakbond Unsa-RATP meldde aan de krant Le Parisien dat na 45 dagen staken gekeken wordt naar andere mogelijkheden om te protesteren tegen de hervormingen.
In Frankrijk wordt sinds december massaal gedemonstreerd tegen de hervormingsplannen. Boze burgers vrezen dat ze erop achteruitgaan als president Emmanuel Macron zijn plannen uitvoert. Hij wil de 42 afzonderlijke pensioenregelingen in zijn land samenvoegen. Dat moet leiden tot een eerlijker en transparanter systeem.
In Parijs gingen zaterdag opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren tegen de pensioenhervormingen. De politie hield vijftien actievoerders aan na een opstootje in het noorden van de stad.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
38 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
1 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
4 uur geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
5 uur geleden