Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het vlieg-, trein- en ander verkeer in België is flink ontregeld door vakbondsacties. Brussels Airport heeft vier op de tien vluchten geschrapt en luchthaven Charleroi ligt vanaf het middaguur helemaal plat. Onder meer bagageafhandelaars, beveiligers, conducteurs en leraren staken maandag uit woede over mogelijke bezuinigingen op de pensioenen van overheidspersoneel.

Via Brussels Airport en Brussel-Charleroi vliegen normaliter ook veel Nederlanders. "Gezien de verwachte grote impact bij de afhandelaars en het veiligheidspersoneel zal een groot aantal vluchten moeten worden geannuleerd of herpland", waarschuwt de nationale luchthaven. Vluchten die wel doorgaan, kunnen wat vertraging oplopen.

Een groot deel van de treinen staat maandag ook stil. Maar een op de drie intercity's rijdt, en maar een op de vijf sprinters. Meer Belgen lijken daarom de auto te hebben gepakt. Er staan veel meer files dan normaal.

Internationale treinen

Internationale treinen worden nauwelijks geraakt, zegt spoormaatschappij NMBS. De Eurostar-treinen naar bijvoorbeeld Parijs en Londen rijden allemaal en de intercity's tussen Amsterdam en Brussel "zo goed als allemaal". Er vallen wel wat treinen uit tussen Maastricht en Luik en de lijn tussen Roosendaal en Antwerpen ligt helemaal stil. De NMBS verwacht dat de treinen dinsdag weer volgens de dienstregeling rijden.

De vakbonden voeren actie omdat de partijen die proberen een regering te vormen van plan zouden zijn in het pensioenstelsel te snijden. In Brussel is maandag een grote betoging. Daaraan doen ook veel leraren mee. Vier van de tien scholen zijn maandag dicht.

De overwegend rechtse partijen die deelnemen aan de moeizame kabinetsformatie willen de Belgische begroting weer op orde brengen en de economie weer op gang helpen door onder meer de pensioenen van overheidspersoneel te versoberen. Dat stuit op veel weerstand in België, waar de vakbonden van oudsher sterk zijn.

Meer uit Buitenland

Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

35 minuten geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

36 minuten geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

41 minuten geleden
Beschadigde Russische olietanker drijft richting Libische kust

TRIPOLI (ANP/RTR) - Een beschadigde Russische olietanker die al meer dan twee weken onbemand op de Middellandse Zee drijft, dreigt een ecologische ramp te veroorzaken. Het schip bevindt zich op vier tot zes dagen varen van de Libische kust, meldt een Italiaanse functionaris. Dat zou op minder dan 100 kilometer afstand zijn van hoofdstad Tripoli.

43 minuten geleden
Trainingsmissie NAVO in Irak tijdelijk gestopt

BAGDAD (ANP/AFP) - Een missie van de NAVO voor trainingen in Irak (NMI) is tijdelijk stilgelegd. De circa zeshonderd leden van de NAVO-missie ter plaatse zijn of worden om veiligheidsredenen teruggehaald. De aanval van Israël en de VS heeft ook in Irak tot veel spanningen geleid en tot beschietingen door pro-Iraanse sjiitische milities. De NAVO heeft bevestigd dat "de missie is aangepast".

1 uur geleden
Zeelieden rantsoeneren eten en water door Iraanse blokkade Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Scheepsbemanningen in de Perzische Golf zeggen begonnen te zijn met het rantsoeneren van voedsel en water. Door de Iraanse blokkade kunnen vrijwel geen schepen door de Straat van Hormuz. Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN zitten zo'n 20.000 zeelieden vast op ongeveer 3200 schepen.

1 uur geleden
Zwitserland stopt wapenleveranties aan VS om Iranoorlog

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."

2 uur geleden