Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

Staking hindert vliegverkeer België en legt treinverkeer stil

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het vlieg-, trein- en ander verkeer in België is flink ontregeld door vakbondsacties. Brussels Airport heeft vier op de tien vluchten geschrapt en luchthaven Charleroi ligt vanaf het middaguur helemaal plat. Onder meer bagageafhandelaars, beveiligers, conducteurs en leraren staken maandag uit woede over mogelijke bezuinigingen op de pensioenen van overheidspersoneel.

Via Brussels Airport en Brussel-Charleroi vliegen normaliter ook veel Nederlanders. "Gezien de verwachte grote impact bij de afhandelaars en het veiligheidspersoneel zal een groot aantal vluchten moeten worden geannuleerd of herpland", waarschuwt de nationale luchthaven. Vluchten die wel doorgaan, kunnen wat vertraging oplopen.

Een groot deel van de treinen staat maandag ook stil. Maar een op de drie intercity's rijdt, en maar een op de vijf sprinters. Meer Belgen lijken daarom de auto te hebben gepakt. Er staan veel meer files dan normaal.

Internationale treinen

Internationale treinen worden nauwelijks geraakt, zegt spoormaatschappij NMBS. De Eurostar-treinen naar bijvoorbeeld Parijs en Londen rijden allemaal en de intercity's tussen Amsterdam en Brussel "zo goed als allemaal". Er vallen wel wat treinen uit tussen Maastricht en Luik en de lijn tussen Roosendaal en Antwerpen ligt helemaal stil. De NMBS verwacht dat de treinen dinsdag weer volgens de dienstregeling rijden.

De vakbonden voeren actie omdat de partijen die proberen een regering te vormen van plan zouden zijn in het pensioenstelsel te snijden. In Brussel is maandag een grote betoging. Daaraan doen ook veel leraren mee. Vier van de tien scholen zijn maandag dicht.

De overwegend rechtse partijen die deelnemen aan de moeizame kabinetsformatie willen de Belgische begroting weer op orde brengen en de economie weer op gang helpen door onder meer de pensioenen van overheidspersoneel te versoberen. Dat stuit op veel weerstand in België, waar de vakbonden van oudsher sterk zijn.

Meer uit Buitenland

Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

11 minuten geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

1 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

2 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

3 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

3 uur geleden