Staking helpt voetbalsters in Spanje aan cao
MADRID (ANP) - De voetbalsters in Spanje krijgen eindelijk hun zin. Na maandenlange onderhandelingen heeft de spelersvakbond AFE een akkoord bereikt met de clubs over een collectieve arbeidsovereenkomst. De AFE spreekt van een "historisch feit in de Spaanse sportwereld".
Omdat de onderhandelingen lange tijd moeizaam verliepen, besloten de voetbalsters uit de hoogste afdeling eind oktober zelfs over te gaan tot een staking. Ze weigerden een tijdje om te voetballen voor hun clubs. In Spanje spelen onder anderen de Nederlandse internationals Sari van Veenendaal (Atlético Madrid), Merel van Dongen (Real Betis), Stefanie van der Gragt en Lieke Martens (FC Barcelona).
De voetbalsters eisten onder meer vaste contracten en een minimum brutosalaris van 16.000 euro per jaar. Volgens de AFE heeft de staking voor een keerpunt in de onderhandelingen gezorgd. "De gesprekken zaten op slot, maar werden daardoor ontgrendeld", aldus de vakbond, die woensdagavond onthult hoe de cao er precies uit komt te zien.
In de Nederlandse competitie hebben Ajax en PSV een cao op maat gemaakt voor hun voetbalsters.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Een boeiende wedstrijd tussen FC Twente en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd (2-2). Uitgerekend Wout Weghorst redde in blessuretijd een punt voor de thuisploeg. Hij benutte een strafschop tegen zijn oude club.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Lazio Roma blijft ondanks een gelijkspel (1-1) zondag bij Napoli de Serie A aanvoeren. De Romeinen hebben 29 punten uit elf wedstrijden. Napoli staat op 15 punten.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is "negatief verrast" door de afgelasting van de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. De KNVB besloot het duel in de eerste divisie niet te laten doorgaan nadat supporters van de club uit Doetinchem de spelersbus blokkeerden. Het was een protestactie tegen het besluit vanuit Arnhem om geen supporters van De Graafschap toe te laten bij de wedstrijd in het GelreDome.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst ging in Friesland, na een voorsprong van 2-0, onderuit bij sc Heerenveen: 5-3. Invaller Ringo Meerveld scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een afgelasting van een wedstrijd in het betaald voetbal door het blokkeren van een spelersbus is niet eerder voorgekomen. Dat laat de KNVB weten aan het ANP naar aanleiding van het definitief niet doorgaan van het duel in de eerste divisie tussen Vitesse en De Graafschap.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden, algemeen directeur van Vitesse, noemt het "onacceptabel" dat het duel met De Graafschap door toedoen van supporters is geannuleerd. "Dit is heel vervelend voor onze supporters. Er waren 17.000 mensen in ons stadion", zei Van der Linden zondag tegen ESPN. "We hoopten er een feestje van te maken. Dit heb ik nog nooit meegemaakt."
4 uur geleden