Staking helpt voetbalsters in Spanje aan cao
MADRID (ANP) - De voetbalsters in Spanje krijgen eindelijk hun zin. Na maandenlange onderhandelingen heeft de spelersvakbond AFE een akkoord bereikt met de clubs over een collectieve arbeidsovereenkomst. De AFE spreekt van een "historisch feit in de Spaanse sportwereld".
Omdat de onderhandelingen lange tijd moeizaam verliepen, besloten de voetbalsters uit de hoogste afdeling eind oktober zelfs over te gaan tot een staking. Ze weigerden een tijdje om te voetballen voor hun clubs. In Spanje spelen onder anderen de Nederlandse internationals Sari van Veenendaal (Atlético Madrid), Merel van Dongen (Real Betis), Stefanie van der Gragt en Lieke Martens (FC Barcelona).
De voetbalsters eisten onder meer vaste contracten en een minimum brutosalaris van 16.000 euro per jaar. Volgens de AFE heeft de staking voor een keerpunt in de onderhandelingen gezorgd. "De gesprekken zaten op slot, maar werden daardoor ontgrendeld", aldus de vakbond, die woensdagavond onthult hoe de cao er precies uit komt te zien.
In de Nederlandse competitie hebben Ajax en PSV een cao op maat gemaakt voor hun voetbalsters.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden