Staking helpt voetbalsters in Spanje aan cao
MADRID (ANP) - De voetbalsters in Spanje krijgen eindelijk hun zin. Na maandenlange onderhandelingen heeft de spelersvakbond AFE een akkoord bereikt met de clubs over een collectieve arbeidsovereenkomst. De AFE spreekt van een "historisch feit in de Spaanse sportwereld".
Omdat de onderhandelingen lange tijd moeizaam verliepen, besloten de voetbalsters uit de hoogste afdeling eind oktober zelfs over te gaan tot een staking. Ze weigerden een tijdje om te voetballen voor hun clubs. In Spanje spelen onder anderen de Nederlandse internationals Sari van Veenendaal (Atlético Madrid), Merel van Dongen (Real Betis), Stefanie van der Gragt en Lieke Martens (FC Barcelona).
De voetbalsters eisten onder meer vaste contracten en een minimum brutosalaris van 16.000 euro per jaar. Volgens de AFE heeft de staking voor een keerpunt in de onderhandelingen gezorgd. "De gesprekken zaten op slot, maar werden daardoor ontgrendeld", aldus de vakbond, die woensdagavond onthult hoe de cao er precies uit komt te zien.
In de Nederlandse competitie hebben Ajax en PSV een cao op maat gemaakt voor hun voetbalsters.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-3) gewonnen. Lequincio Zeefuik was met een doelpunt en assist de grote man bij de bezoekers uit Limburg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De tientallen mensen die Feyenoord in beeld heeft naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur van afgelopen zondag, hebben nog geen stadionverbod opgelegd gekregen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft enkele tientallen mensen in beeld die in aanmerking komen voor een stadionverbod naar aanleiding van het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd tegen SC Cambuur afgelopen zondag. Dat heeft de club vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst kijkt uit naar het uitduel van Feyenoord in de Champions League tegen FC Barcelona. "Deze loting roept natuurlijk speciale gevoelens op", zei de trainer van de Rotterdammers vrijdag. "FC Barcelona is altijd mijn droomclub geweest."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst (51) vindt alle aandacht die het vuurgeweld bij SC Cambuur - Feyenoord heeft gekregen "terecht". "Het is een moeilijk onderwerp. De voorbereiding op een wedstrijd is anders dan normaal. Je merkt toch dat het de hele week in je systeem zit", zei de trainer van Feyenoord vrijdag in Rotterdam in aanloop naar de competitiewedstrijd van zondag tegen ADO Den Haag.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax speelt in het hoofdtoernooi van de Conference League tegen onder meer het Italiaanse Atalanta en Getafe uit Spanje. FC Twente ontmoet onder meer SC Freiburg. Dat wees de loting in Monaco vrijdag uit.
10 uur geleden