Staking helpt voetbalsters in Spanje aan cao
MADRID (ANP) - De voetbalsters in Spanje krijgen eindelijk hun zin. Na maandenlange onderhandelingen heeft de spelersvakbond AFE een akkoord bereikt met de clubs over een collectieve arbeidsovereenkomst. De AFE spreekt van een "historisch feit in de Spaanse sportwereld".
Omdat de onderhandelingen lange tijd moeizaam verliepen, besloten de voetbalsters uit de hoogste afdeling eind oktober zelfs over te gaan tot een staking. Ze weigerden een tijdje om te voetballen voor hun clubs. In Spanje spelen onder anderen de Nederlandse internationals Sari van Veenendaal (Atlético Madrid), Merel van Dongen (Real Betis), Stefanie van der Gragt en Lieke Martens (FC Barcelona).
De voetbalsters eisten onder meer vaste contracten en een minimum brutosalaris van 16.000 euro per jaar. Volgens de AFE heeft de staking voor een keerpunt in de onderhandelingen gezorgd. "De gesprekken zaten op slot, maar werden daardoor ontgrendeld", aldus de vakbond, die woensdagavond onthult hoe de cao er precies uit komt te zien.
In de Nederlandse competitie hebben Ajax en PSV een cao op maat gemaakt voor hun voetbalsters.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
19 uur geleden