
Staking Duitse luchthavens treft 200.000 reizigers, denkt branche
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor luchthavens ADV verwacht dat er donderdag ongeveer 1100 vluchten vertraging zullen oplopen of worden geannuleerd. Oorzaak zijn de stakingen van beveiligingspersoneel op elf grote luchthavens in Duitsland. Naar schatting worden 200.000 reizigers daardoor getroffen.
Zo hebben de vliegvelden van Berlijn, Hamburg en Stuttgart alle vertrekkende vluchten geannuleerd. Verder wordt gestaakt in onder meer Frankfurt, Leipzig en Düsseldorf. Op de luchthavens van München en Neurenberg gaan vluchten wel gewoon door. Hier valt het beveiligingspersoneel onder een andere cao.
De staking werd uitgeroepen door vakbond Verdi. De bond vertegenwoordigt ongeveer 25.000 medewerkers die werkzaam zijn in de luchthavenbeveiliging. Ze eisen hogere lonen in de lopende cao-onderhandelingen.
Luchtvaartmaatschappij KLM heeft woensdag al aangekondigd 44 vluchten van en naar Duitse luchthavens te schrappen om de stakingen.
Meer uit Buitenland
ANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geweldige vorderingen" te hebben geboekt op de top met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Ze zijn het eens op veel punten, meent hij. Maar hij liet in het midden wat voor voortgang en beantwoordde anders dan aangekondigd geen vragen.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De ontmoeting van president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin is "constructief" verlopen, zegt Poetin. Na afloop van de top in Alaska prees hij Trump en hun "goede rechtstreekse contact".
3 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje woeden momenteel zestien actieve bosbranden die een hoog risico hebben om onbeheersbaar te worden. De Militaire Noodhulpeenheid (UME) heeft 1300 manschappen en 440 voertuigen ingezet om de branden te bestrijden, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin luister bijgezet met militair vertoon. Tijdens hun begroeting op een legerbasis in Alaska vlogen een paar van de modernste vliegtuigen van de luchtmacht over en militairen rolden een rode loper uit.
3 uur geledenANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische evenknie Vladimir Poetin zijn begonnen aan hun top die een uitweg moet bieden uit de oorlog in Oekraïne. Naar het topoverleg is met spanning en soms met angst uitgekeken door Oekraïne en zijn Europese bondgenoten.
6 uur geledenANCHORAGE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Alaska voor zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump landde vrijdagavond op de luchtmachtbasis in Anchorage waar de top plaatsvindt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
11 uur geleden