Staking dsm-firmenich legt volgens FNV zeker twee fabrieken stil
UTRECHT (ANP) - De landelijke staking bij voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich legt maandag waarschijnlijk zeker de fabrieken in Delft en Leeuwarden plat. Dat meldt FNV-bestuurder Paul Smink, die verwacht dat alle medewerkers die die dag eigenlijk zouden moeten werken, zich bij de staking aansluiten. Een woordvoerder van vakbond CNV verwacht zelfs dat alle werkzaamheden stil komen te liggen, maar voegt toe dat de opkomst bij stakingen altijd moeilijk is te voorspellen.
Dsm-firmenich zelf denkt dat het animo niet heel groot is voor de staking en lang niet alle medewerkers het werk neerleggen, zegt een woordvoerder. Wel neemt het bedrijf voorzorgsmaatregelen om de veiligheid in de fabrieken in Delft en Leeuwarden te kunnen garanderen, waardoor de productiecapaciteit lager zal liggen. In Leeuwarden produceert dsm-firmenich zuursels voor kaas en in Delft onder andere gisten.
De bonden gingen eerder al over tot kleinere stakingen bij de locaties van dsm-firmenich in Stroe, Maastricht en Leeuwarden. FNV en CNV gaan niet akkoord met de door het Zwitsers-Nederlandse fusiebedrijf voorgestelde loonsverhoging van zo'n 3 procent. Dsm-firmenich heeft zo'n 1700 medewerkers in Nederland.
'Volstrekt disproportioneel'
FNV'er Smink wil nog niet vooruitlopen op verdere acties. "We hopen het nog steeds met het bedrijf eens te worden", laat hij weten.
Dsm-firmenich noemt het "volstrekt disproportioneel" dat de bonden stakingen organiseren in deze fase van de onderhandelingen. Volgens het bedrijf zouden FNV en CNV beter weer om tafel kunnen voor nieuwe gesprekken over een cao.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
12 uur geleden