Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking dsm-firmenich legt volgens FNV zeker twee fabrieken stil

Staking dsm-firmenich legt volgens FNV zeker twee fabrieken stil

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking bij voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich legt maandag waarschijnlijk zeker de fabrieken in Delft en Leeuwarden plat. Dat meldt FNV-bestuurder Paul Smink, die verwacht dat alle medewerkers die die dag eigenlijk zouden moeten werken, zich bij de staking aansluiten. Een woordvoerder van vakbond CNV verwacht zelfs dat alle werkzaamheden stil komen te liggen, maar voegt toe dat de opkomst bij stakingen altijd moeilijk is te voorspellen.

Dsm-firmenich zelf denkt dat het animo niet heel groot is voor de staking en lang niet alle medewerkers het werk neerleggen, zegt een woordvoerder. Wel neemt het bedrijf voorzorgsmaatregelen om de veiligheid in de fabrieken in Delft en Leeuwarden te kunnen garanderen, waardoor de productiecapaciteit lager zal liggen. In Leeuwarden produceert dsm-firmenich zuursels voor kaas en in Delft onder andere gisten.

De bonden gingen eerder al over tot kleinere stakingen bij de locaties van dsm-firmenich in Stroe, Maastricht en Leeuwarden. FNV en CNV gaan niet akkoord met de door het Zwitsers-Nederlandse fusiebedrijf voorgestelde loonsverhoging van zo'n 3 procent. Dsm-firmenich heeft zo'n 1700 medewerkers in Nederland.

'Volstrekt disproportioneel'

FNV'er Smink wil nog niet vooruitlopen op verdere acties. "We hopen het nog steeds met het bedrijf eens te worden", laat hij weten.

Dsm-firmenich noemt het "volstrekt disproportioneel" dat de bonden stakingen organiseren in deze fase van de onderhandelingen. Volgens het bedrijf zouden FNV en CNV beter weer om tafel kunnen voor nieuwe gesprekken over een cao.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

3 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

4 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

5 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

6 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

7 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

8 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

19 uur geleden