Staking dsm-firmenich legt volgens FNV zeker twee fabrieken stil
UTRECHT (ANP) - De landelijke staking bij voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich legt maandag waarschijnlijk zeker de fabrieken in Delft en Leeuwarden plat. Dat meldt FNV-bestuurder Paul Smink, die verwacht dat alle medewerkers die die dag eigenlijk zouden moeten werken, zich bij de staking aansluiten. Een woordvoerder van vakbond CNV verwacht zelfs dat alle werkzaamheden stil komen te liggen, maar voegt toe dat de opkomst bij stakingen altijd moeilijk is te voorspellen.
Dsm-firmenich zelf denkt dat het animo niet heel groot is voor de staking en lang niet alle medewerkers het werk neerleggen, zegt een woordvoerder. Wel neemt het bedrijf voorzorgsmaatregelen om de veiligheid in de fabrieken in Delft en Leeuwarden te kunnen garanderen, waardoor de productiecapaciteit lager zal liggen. In Leeuwarden produceert dsm-firmenich zuursels voor kaas en in Delft onder andere gisten.
De bonden gingen eerder al over tot kleinere stakingen bij de locaties van dsm-firmenich in Stroe, Maastricht en Leeuwarden. FNV en CNV gaan niet akkoord met de door het Zwitsers-Nederlandse fusiebedrijf voorgestelde loonsverhoging van zo'n 3 procent. Dsm-firmenich heeft zo'n 1700 medewerkers in Nederland.
'Volstrekt disproportioneel'
FNV'er Smink wil nog niet vooruitlopen op verdere acties. "We hopen het nog steeds met het bedrijf eens te worden", laat hij weten.
Dsm-firmenich noemt het "volstrekt disproportioneel" dat de bonden stakingen organiseren in deze fase van de onderhandelingen. Volgens het bedrijf zouden FNV en CNV beter weer om tafel kunnen voor nieuwe gesprekken over een cao.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.
7 uur geledenHIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.
11 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
1 dag geleden